Nagrody marszałka na Dzień Bibliotek

Nagrody marszałka na Dzień Bibliotek

Województwo Kujawsko-PomorskieDziałają na rzecz rozwoju czytelnictwa i promocji książek w naszym województwie – pracownicy bibliotek 8 maja obchodzili swoje święto, a najbardziej zasłużonym nagrody przyznał marszałek Piotr Całbecki. Wyróżnienia trafiły do 12 osób – pracowników obu bibliotek wojewódzkich i czterech placówek miejskich oraz gminnych.

W gronie osób nagrodzonych przez marszałka są pracownicy naszych jednostek – Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publiczna im. dr. Witolda Bełzy w Bydgoszczy oraz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu, a także pracownicy biblioteki gminnej w Lnianie i miejskich w Chełmży, Łasinie oraz Sępólnie Krajeńskim, którzy zostali nominowani przez nasze placówki z uwagi na wyróżniającą się działalność.

– To, co robią biblioteki, zarówno te w dużych miastach, jak i te w gminach, jest nie do przecenienia. Tym bardziej, że obecnie są to nowoczesne placówki upowszechniania szeroko rozumianej kultury i wiedzy – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Samorząd województwa kujawsko-pomorskiego utrzymuje cztery biblioteki – dwie biblioteki publiczne i dwie biblioteki pedagogiczne. Pod względem nakładów na utrzymanie wojewódzkich bibliotek publicznych lokujemy się w krajowej czołówce. Jako jedyny samorząd wojewódzki w kraju posiadamy dwie tego rodzaju placówki, obie funkcjonują w dobrych, europejskich warunkach. Łącznie zatrudniają blisko 300 osób i obsługują rocznie ponad 70 tysięcy czytelników.

Nasze biblioteki pedagogiczne – w Bydgoszczy i Toruniu – służą przede wszystkim środowisku nauczycielskiemu. Dysponują ponad 250 tysiącami pozycji książkowych, a także książkami w wersji audio i video oraz czasopismami i dokumentami elektronicznymi. Zgodnie z ustawą kwalifikują się jako placówki edukacyjne, dlatego nagrody przyznawane są ich pracownikom z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Tydzień Bibliotek

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Bydgoszczy z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek pod hasłem “Znajdziesz mnie w bibliotece” zorganizowała szereg wydarzeń, wśród których znajdują się wystawy, warsztaty i spotkania online.

Szczegółowe informacje na temat oferty można znaleźć na stronie internetowej biblioteki.

 

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Fot. Mikołaj Kuras dla UMWKP, Wojewódzkie obchody Dnia Bibliotekarza i Bibliotek

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

12 maja 2021 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181610

Skip to content