Nagrody im. Ireny Sendlerowej “Za naprawianie świata” – ruszyły zgłoszenia

Nagrody im. Ireny Sendlerowej “Za naprawianie świata” – ruszyły zgłoszenia

Stowarzyszenie Dzieci Holokaustu logo              

 

Uczysz tolerancji i szacunku dla innych? Zgłoś się do Nagrody im. Ireny Sendlerowej “Za naprawianie świata”!

Nagroda im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata” przyznawana jest nauczycielom i nauczycielom, którzy:

  • uczą i wychowują w duchu tolerancji i poszanowania dla innych,
  • odgrywają ważną rolę w szkole i społeczności lokalnej,
  • realizują konkretne projekty i działania angażujące dzieci oraz młodzież,
  • ze swoimi działaniami wychodzą poza standard szkolny.

 

Nabór zgłoszeń trwa do 18.10.2020 roku i jest prowadzony wyłącznie drogą elektroniczną. Kandydat/ka powinien/a wypełnić internetowy formularz zgłoszeniowy, do którego należy załączyć wszystkie wymagane dokumenty tj. dwie rekomendacje, do 5 załączników, esej na temat umieszczony w formularzu zgłoszeniowym. Wszystkie dokumenty muszą zostać wgrane na platformę.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu i FAQ.

Kandydatów do nagrody zgłaszać mogą osoby trzecie, instytucje i organizacje. organizacje. W tym celu, należy wypełnić formularz, podając dane kandydata/kandydatki, z którą następnie się skontaktujemy z prośbą o wypełnienie całego zgłoszenia. Nauczyciele/ki mogą też sami zgłaszać swoje kandydatury. Ze wszystkich zgłoszeń kapituła wybierze ok. 10 nominowanych, a spośród nich jednego laureata, który otrzyma nagrodę główną w wysokości 15 000 zł, resztę nominowanych osób uznaje się za wyróżnionych.

 

 

Celem nagrody jest upamiętnienie Ireny Sendlerowej – działaczki społecznej, Sprawiedliwej wśród Narodów Świata, która w czasie II wojny światowej uratowała ponad dwa tysiące żydowskich dzieci. Nagroda powstała z myślą o wspieraniu nauczycieli, którzy w swojej pracy z uczniami oraz członkami lokalnych społeczności kierują się wartościami bliskimi Irenie Sendlerowej: tolerancją, szacunkiem wobec odmienności, odpowiedzialnością za innych i odwagą.

Nagroda ustanowiona została przez Stowarzyszenie „Dzieci Holocaustu” w Polsce w 2006 roku, a pierwsi jej laureaci – Robert Szuchta oraz Norman Conard z USA – zostali  wybrani osobiście przez Sendlerową. W gronie laureatów znajdują się również m.in. Anna Kloza, Marzanna Pogorzelska, Małgorzata Rusiłowicz. Ambasadorką konkursu i laureatką nagrody honorowej została także Bożena Szroeder – wybitna polska animatorka kultury. Skład kapituły przyznającej nagrodę można poznać tutaj. Program nagrody prowadzi Centrum Edukacji Obywatelskiej.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt: Dominika Panfil, dominika.panfil@ceo.org.pl, (22) 659-62-03, wew. 106.

 

Źródło: www.ceo.org.pl

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku



| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7646200

Skip to content