Nagroda na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym “Bella Voce” trafiła do Włocławka

Nagroda na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym “Bella Voce” trafiła do Włocławka

Zespół Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku

W miniony weekend w Busku-Zdroju rozbrzmiały soprany, basy i tenory. Międzynarodowy Konkurs Wokalny “Bella Voce” na stałe zapisał się na kulturalnej mapie Polski. W konkursie zorganizowanym przez Stowarzyszenie “Voce” oraz Buskie Samorządowe Centrum Kultury w Busku – Zdroju wzięło udział 47 uczestników, głównie z Polski, ale też z Chin i Ukrainy. W repertuarze znalazły się utwory operowe Giuseppe Verdiego czy Giacomo Pucciniego, ale też lżejsze kompozycje musicalowe.

Celem konkursu jest promowanie utalentowanych młodych wykonawców, których będzie oceniało jury składające się z wybitnych artystów, autorytetów w dziedzinie wokalistyki, pedagogów wyższych uczelni muzycznych.

Wśród nagrodzonych znalazł się także włocławianin – Wojciech Kowalski z Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena we Włocławku, który zdobył III miejsce w I grupie wiekowej. I i II nagrody nie przyznano.

Gala finałowa odbyła się w niedzielę 13 grudnia, a jej retransmisję można obejrzeć w serwisie YouTube (występ Wojeciecha Kowalskiego 1:08:04)

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Źródło: zsmwlo.edu.pl, stowarzyszenievoce.pl

Fot. Wojciech Kowalski z Zespołu Szkół Muzycznych im. Czesława Niemena , Międzynarodowy Konkurs Wokalny “Bella Voce” w Busku – Zdroju, kadr z nagrania (źródło: https://www.youtube.com/watch?v=mjlErgy4syE&feature=emb_err_woyt)

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164937

Skip to content