Nabór do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego II kadencji

Rusza nabór do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego II Kadencji. Herb województwa oraz znak promocyjny Kujawy i Pomorze.

Nabór do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego II kadencji

Młodzieżowy Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego - logo

Dobiega końca pierwsza kadencja Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Przed nami nabór kandydatów na członków II kadencji regionalnego parlamentu młodzieży.

– Cieszę się, że członkowie Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego wykazali się odpowiedzialnością, kreatywnością i konsekwencją w działaniu na rzecz budowania społeczeństwa obywatelskiego. Podejmowali wspólne inicjatywy na rzecz zwiększenia świadomości i polepszenia sytuacji m.in. w zakresie transportu publicznego, zdrowia psychicznego młodzieży, dostępności do świadczeń psychologa, pielęgniarki i stomatologa w szkołach na terenie naszego województwa, uzależnień, wczesnego macierzyństwa czy usamodzielnienia się po pieczy zastępczej – podsumowała przewodnicząca sejmiku Elżbieta Piniewska, inicjatorka powołania młodzieżowego gremium.

Bardzo zależy nam na tym, by Młodzieżowy Sejmik był jak najbardziej reprezentatywny dla wszystkich środowisk młodzieżowych naszego województwa. Kompetencje młodzieżowego sejmiku mają przede wszystkim charakter inicjatywny, wnioskodawczy i konsultacyjno-doradczy. Najważniejsze jednak od dwóch lat jest to, że młodzi ludzie z województwa kujawsko-pomorskiego mają forum do obywatelskiej debaty, do dyskusji o swoim rozumieniu tego, czym jest lokalna demokracja oraz prawa obywatelskie i w jaki sposób regionalny samorząd może współtworzyć warunki do rozwoju kolejnym pokoleniom mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego.

Aby w sejmikowych ławach mogła ponownie zasiąść młodzież, rozpoczynamy rekrutację. Nabór rozpoczyna się 23 lutego 2024 r. i będzie trwać do 22 marca 2024 r.

W tym czasie czekamy na zgłoszenia chętnych w wieku od 16 do 21 lat, którzy aktywnie uczestniczą lub chcą rozpocząć swoją działalność w życiu naszej regionalnej społeczności oraz przygotują pracę pisemną lub multimedialną nt. „Rola młodzieżowych sejmików w rozbudzaniu aktywności obywatelskiej młodego pokolenia i zaangażowania w życie publiczne gminy/powiatu/województwa”.

Zgłosić swój udział w konkursie wyłaniającym członków Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego należy w terminie od 23 lutego do 22 marca 2024 r. przesyłając pocztą tradycyjną lub elektroniczną, można też przekazać osobiście do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego: formularz zgłoszeniowy, pracę pisemną lub prezentację multimedialną oraz rekomendacje i dokumenty potwierdzające dotychczasową działalność społeczną.

Wszystkie dokumenty: Statut Młodzieżowego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego, regulamin konkursu na członków Młodzieżowego Sejmiku II kadencji oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne na stronie: https://sejmik.kujawsko-pomorskie.pl.

Regulamin

Formularz zgłoszeniowy

prezentacjaulotkaplakat

Źródło: kujawsko-pomorskie.pl

_

4 marca 2024 r.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7189534

Skip to content