Nabór do bydgoskich podstawówek

Nabór do bydgoskich podstawówek

Internetowa rekrutacja do bydgoskich szkół podstawowych rozpoczęła się we wtorek, 15 lutego br. Rodzice na zapoznanie się z ofertą poszczególnych placówek oświatowych i zgłoszenie swoich pociech do pierwszej klasy mają czas do 3 marca. Szacuje się, że we wrześniu br. do pierwszej klasy wyruszy 2,8 tys. dzieci.

Dzieci z rocznika 2015 czekają duże zmiany. Od września rozpocznie się nowy rok szkolny, a tym samym ich przygoda ze szkołą podstawową. Przypominamy, że w roku szkolnym 2022/2023 obowiązek szkolny dotyczy ok. 2 800 siedmiolatków mieszkających w Bydgoszczy.

Ponadto, na wniosek rodziców, naukę w pierwszej klasie mogą rozpocząć sześciolatkowie, ale tylko w przypadku kiedy wcześniej korzystali z wychowania przedszkolnego lub posiadają opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej. Rekrutacja jest prowadzona z wykorzystaniem systemu elektronicznego VULCAN.

Miasto Bydgoszcz przygotowało ofertę dla pierwszoklasistów w 45 szkołach podstawowych. Rodziców i opiekunów zachęcamy do odwiedzenia stron internetowych wybranych placówek, by poznać ich szczegółowe oferty. Lista szkół podstawowych wraz z przydatnymi linkami znajduje się TUTAJ.

Wyniki pierwszego etapu naboru będą znane 25 marca godz. 12.00. Kolejnym etapem będzie rekrutacja uzupełniająca.

Więcej informacji na stronie www.bydgoszcz.pl

Fot. www.bydgoszcz.pl

15 lutego 2022 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7187085

Skip to content