Nabór dla nauczycieli do projektu: “Baśń – narzędzie pracy z dziećmi”

Nabór dla nauczycieli do projektu: “Baśń – narzędzie pracy z dziećmi”

Teatr Horzycy logo

Teatr Wilama Horzycy w Toruniu zaprasza nauczycielki i nauczycieli klas I-VI szkół podstawowych do udziału w projekcie “Baśń – narzędzie pracy z dziećmi”, zainspirowanym tegoroczna premierą “Alicji w Krainie Czarów”. Termin nadsyłania zgłoszeń do 2 czerwca 2020 r. Opłata za udział w całym projekcie wynosi 55 zł.

Jest to projekt wykorzystujący baśń do pracy edukacyjnej z dziećmi. Zaplanowano warsztaty, materiały wideo dla uczniów i publikację scenariuszy. Aby zgłosić chęć  udziału, należy wypełnić formularz.

Każdy z uczestników projektu wybierze jedną klasę, która weźmie udział w warsztatach inspirowanych spektaklem i metodą Bettelheima prowadzonych przez aktorów lub pedagożki, związanych z Teatrem. Czas trwania zajęć to trzy godziny lekcyjne, które poprzedza obejrzenie filmu, nagranego przez obsadę spektaklu, wprowadzającego dzieci w świat „Alicji w Krainie Czarów”. W tym warsztacie nauczyciel pełni rolę obserwatora. Warsztaty mogą się odbyć online w terminie czerwiec lub wrzesień 2020.

Uczestnicy pod opieką prowadzących opracują własne scenariusze zajęć oparte na wybranych przez siebie baśniach, a następnie na ich podstawie poprowadzą lekcje w terminie wrzesień–październik 2020. Każdy nauczyciel może wybrać jedną klasę, dla której przeprowadzi zajęcia w wymiarze 45 min.

Autorskie scenariusze stworzone przez uczestników wejdą w skład publikacji podsumowującej projekt, która zostanie wydrukowana i rozdystrybuowana w województwie oraz udostępniona w wersji elektronicznej do ściągnięcia na stronie internetowej Teatru.

Nad projektem będzie czuwała ewaluatorka, która pomoże na bieżąco monitorować proces edukacyjny oraz stopień realizacji rezultatów. Po ukończeniu kursu nauczyciele otrzymają zaświadczenie z wyszczególnionymi godzinami oraz programem projektu.

Ze względu na pandemię oraz stale zmieniającą się sytuację związaną z funkcjonowaniem szkół, przebieg projektu oraz terminy będą dostosowane do panujących warunków oraz indywidualnych możliwości i potrzeb każdej osoby uczestniczącej, jednak nie dalej niż do końca listopada 2020.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Więcej informacji: tutaj.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7039543