Na Dzień Kobiet – koncert w Filharmonii Pomorskiej

Na Dzień Kobiet – koncert w Filharmonii Pomorskiej

8 marca b.r. Filharmonia Pomorska w Bydgoszczy serdecznie zaprasza na koncert “Na Dzień Kobiet”.

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Pomorskiej
Mirosław Jacek Błaszczyk dyrygent
Krzysztof Jakowicz skrzypce

Felix Mendelssohn (1809 – 1847) – Koncert skrzypcowy e-moll op. 64
Hector Berlioz (1803-1869) – Symfonia fantastyczna op. 14

Bilety do nabycia na www.bilety24.pl  oraz w kasie biletowej FP

Maestro Krzysztof Jakowicz jest owacyjnie przyjmowany i oklaskiwany na całym świecie, melomani niezmiennie zachwycają się kunsztem jego kreacji – świeżością interpretacyjną i wirtuozerią… Dla bydgoskiej publiczności zagra słynny Koncert skrzypcowy e-moll Mendelssohna, znany z przepięknych, przepojonych słodyczą melodii, „w którym skrzypce śpiewają o spełnieniu wszystkich tęsknot i o miłości”. Koncert po prawykonaniu od razu został uznany za arcydzieło, jego sława nie przeminęła do dzisiaj, nie uleciała z pamięci nawet w czasach, kiedy nazwisko jego twórcy znalazło się na liście zakazanych przez hitlerowski reżim. Jest koncertem wzorcowym i niepowtarzalnym, nie do pomylenia z jakimkolwiek innym.

Po przerwie zabrzmi nasycona namiętną liryką Symfonia fantastyczna, najpopularniejsze dzieło Berlioza, które stworzył w wieku 27 lat. Po prawykonaniu w 1830 r. utwór zaszokował swym nowatorstwem i nieokiełznaną wyobraźnią, warto dodać, że studenci paryskiego Konserwatorium bywali swego czasu usuwani z uczelni tylko za to, że chodzili na koncerty muzyki skomponowanej przez Berlioza. Dziś „Fantastyczna” to niekwestionowany przebój sal koncertowych na całym globie.

Za pulpitem dyrygenckim maestro Mirosław Jacek Błaszczyk, artysta lubiany i dobrze znany stałym bywalcom bydgoskiej Filharmonii.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7013385