Muzykoterapia dla Seniorów

Muzyka, nuty, Pixabay

Muzykoterapia dla Seniorów

10 marca (wtorek) o godz. 11.00 w CKK Jordanki odbędą się zajęcia adresowane do seniorów, które poprowadzi Maja Wlazły.

“Inicjatywa ma na celu popularyzację metody muzykoterapii jako elementu stymulującego aktywność umysłową i fizyczną. Podczas zajęć wykorzystane będą: technika improwizacji ruchowej, techniki wizualizacyne, relaksacyjne i inne. Będzie to jednocześnie okazja do integracji z innymi uczestnikami spotkań w miłej atmosferze. Muzykoterapia poprawia samopoczucie, wpływa na polepszenie samooceny, leczy bezsenność, pozwala się zrelaksować i poprawić koordynację ruchową przy dźwiękach delikatnej muzyki.
Na zajęciach wykorzystywany będzie instrument perkusyjny o nazwie RAV Vast. Jest to niemal w całości ręcznie wykonany metalowy bęben, posiadający otwory rezonansowe, wycięte laserowo w odpowiedni sposób, co wpływa na określą skalę tonów. Głębokie i wibrujące brzmienie instrumentu jest wykorzystywane w medytacji oraz w metodach muzykoterapii” (Źródło cytatu:http://www.tos.art.pl/pl/wydarzenie_853_Muzykoterapia_dla_Seniorow.html).

Bilety w cenie 10 zł. Do nabycia w kasie CKK Jordanki oraz na stronie www.tos.art.pl i na 30 minut przed rozpoczęciem zajęć (płatność na miejscu tylko gotówką).

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

5,850,462