Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku z wyróżnieniem!

Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku z wyróżnieniem!

18 września w Lubostroniu odbyła się uroczystość wręczenia nagród w pierwszej edycji konkursu MUSEJON – Kujawsko-Pomorskie Muzealne Wydarzenie Roku 2020. Konkurs zorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Oddział Kujawsko-Pomorski Stowarzyszenia Muzealników Polskich, miał na celu wyłonienie i wyróżnienie najlepszych projektów realizowanych przez muzea lub inne podmioty prowadzące działalność w zakresie muzealnictwa zlokalizowane na terenie województwa kujawsko-pomorskiego oraz promocja działalności muzealnej i jej znaczenia dla budowy tożsamości lokalnej.

Miło jest nam poinformować, że w pierwszej edycji konkursu MUSEJON Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku otrzymało wyróżnienie w kategorii edukacja i regionalizm za realizację XXX Korowodu grup zapustnych ulicami Włocławka. W tej kategorii uhonorowane zostały działania o charakterze edukacyjnym, których celem jest praca  na rzecz społeczności, podnosząca jej kompetencje w zakresie historii, sztuki oraz szeroko rozumianej kultury, a także działania promujące i popularyzujące dziedzictwo regionu kujawsko-pomorskiego.

Gratulujemy!

 

Źródło: muzeum.wloclawek.pl

 

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7023799