Muzeum Stanisława Noakowskiego w Nieszawie WIRTUALNIE

Muzeum Stanisława Noakowskiego w Nieszawie WIRTUALNIE

Muzeum Stanisława Noakowskiego w Nieszawie   

Przenieśmy się wirtualnie do Nieszawy. Zapraszamy do zwiedzania wystaw stałych prezentowanych w Muzeum Stanisława Noakowskiego. Znajdują się w nim dwie ekspozycje: ŻYCIE I TWÓRCZOŚĆ STANISŁAWA NOAKOWSKIEGO oraz LUDWIK BOUCHARD – NAUCZYCIEL RYSUNKU STANISŁAWA NOAKOWSKIEGO. Projekt zrealizowany został w ramach akcji Kultura w zasięgu 2.0, przez firmę NewmediaVR.

Wirtualnie pospacerujecie, klikając tutaj.

Tymczasem #zostańwdomu i #zwiedzajzkanapy!

***

Muzeum biograficzne w Nieszawie poświęcone jest wybitnemu teoretykowi architektury, pedagogowi i malarzowi, Stanisławowi Noakowskiemu, urodzonemu w 1867 r. w Nieszawie.

Mieści się w dziewiętnastowiecznym, parterowym dworku z dużą mansardą zwieńczoną trójkątnym tympanonem, gdzie rodzina Noakowskich mieszkała od 1868 r. W maju 1983 r., po odbudowaniu obiektu, nastąpiło otwarcie muzeum.

Zgromadzone rysunki artysty i pamiątki pozwoliły na otwarcie ekspozycji stałej. Zadaniem Muzeum Stanisława Noakowskiego jest gromadzenie dokumentacji twórczej artysty, wiadomości o jego życiu oraz aktualizowanie biografii.

Prezentowana jest stała wystawa, poświęcona Ludwikowi Bouchardowi (1828-1912) pierwszemu nauczycielowi rysunku St. Noakowskiego. Oprócz działalności zasadniczej, muzeum prowadzi również prace popularyzujące poprzez prezentowanie wystaw czasowych, obejmujących rozmaite style, kierunki i dziedziny plastyczne. Muzeum St. Noakowskiego posiada także wielofunkcyjną salę wyposażoną w multimedia, w której organizowane są wystawy czasowe, koncerty, wieczory historyczne i projekcje filmowe. Muzeum jest dostosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych

Tutaj także zgromadzone są materiały archiwalne, związane z historią miasta. Muzeum jest oddziałem Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku.

Źródło: muzeum.wloclawek.pl

 

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7162037

Skip to content