Muzeum Otwarte i Bezpieczne

Bydgoszcz nie tylko pieniadzem stała

Muzeum Otwarte i Bezpieczne

Muzeum Okręgowe zaprasza do udziału w wydarzeniach internetowych oraz do zwiedzania wystaw.


9 lutego 2021 r. Ogólnopolski Dzień Etnografii, Etnologii i Antropologii Kulturowej online w MOB

Już po raz drugi będziemy świętować wydarzenie, mające na celu m.in. zwrócenie uwagi na przedsięwzięcia etnograficzne, etnologiczne i antropologiczne, prowadzone również przez Dział Etnografii naszego Muzeum. Zapraszamy  na wydarzenie online dostępne w tym dniu na naszych mediach społecznościowych i stronie internetowej.

W programie m.in.:

  1. Wielkie Czytanie Kolberga – przybliżenie ciekawych i zabawnych fragmentów autorstwa Oskara Kolberga opisujących nasz region
  2. EtnoMOB – filmik z cyklu #MOBon prezentujący interesujące obiekty z Działu Etnografii
  3. DIY-etnodizajn – specjalny szablon do pobrania, dzięki któremu powstaną oryginalne dekoracje inspirowane sztuką ludową.

Zakochani w Bydgoszczy – quiz

14 lutego 2021 r.

Zapraszamy do udziału w internetowym quizie, który będzie polegał na zgadywaniu, jakie miejsca i budynki ukochane przez bydgoszczan pokazano na archiwalnych fotografiach. Formuła zabawy została zaczerpnięta z konkursu ogłoszonego w 1935 r. w „Dzienniku Bydgoskim”. Wówczas na łamach prasy publikowano zdjęcia miejscowych budowli, a czytelnicy odgadywali, jaki był to obiekt i gdzie się znajdował. Mamy nadzieję, że sprawdzony pomysł z lat 30. XX w. przypadnie do gustu wszystkim zakochanym w mieście nad Brdą również i dzisiaj. 14 lutego zajrzyjcie na www.fb.com/muzeumbydgoszcz.


Oko na zimę 2021
Konkurs fotograficzny dla uczniów klas 7-8 SP

W poszukiwaniu niecodziennych zimowych pejzaży, czy architektury wybierzmy się na spacer z rodziną lub spójrzmy za okno. Tematem fotografii mogą być różnorakie „fragmenty” naszego otoczenia, w taki, czy inny sposób związane z zimą. Inspiracji warto także poszukać wśród niecodziennych tropów tej mroźnej i malowniczej pory roku.

Czekamy na wspaniałe fotografie, które będą czarno-białą opowieścią o niezwykłej zimie, jakiej doświadczamy. Na najlepszych czekają nagrody! Wybrane prace nadesłane zostaną zaprezentowane na pokonkursowej wystawie on-line, 20 marca 2021 r.

Prace na konkurs przyjmujemy wyłącznie drogą elektroniczną w terminie od 1 lutego do  1 marca 2021 r. z dopiskiem – Oko na zimę 2021, na adres:
konkurs@muzeum.bydgoszcz,pl.
Szczegóły konkursu i regulamin: www.muzeum.bydgoszcz.pl


„Bydgoszcz nie tylko pieniądzem stała”

– wystawa przedłużona do 30.06 br.

Poprzez tę wystawę chcemy przypomnieć mieszkańcom Bydgoszczy, a także uświadomić turystom, że rozwój gospodarczy miasta, w różnych okresach, opierał się w dużej mierze o wykorzystanie jego zasobów wodnych. Mimo, że w Bydgoszczy funkcjonowała mennica będąca, przez długie lata w XVII wieku, jedynym miejscem, gdzie bito pieniądz w dawnej Polsce, to Bydgoszcz nie tylko pieniądzem stała.  Do jej  znaczenie  przyczyniła się  praca wielu pokoleń bydgoszczan różnych stanów i profesji.

Informacja techniczna o przesunięciu otwarcia Spichrzy nad Brdą, ze względu na prace związane z „liftingiem” wystawy stałej – czynne od 23.02 br.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7190251

Skip to content