Muzeum Etnograficzne zaprasza!

Muzeum Etnograficzne zaprasza!

Muzeum Etnograficzne im. M. Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu zaprasza na nadchodzące wydarzenia.

Czwartki z przewodnikiem po Olenderskim Parku Etnograficznym

W każdy czwartek września o godz. 16.00 można zwiedzić Olenderski Park Etnograficzny w Wielkiej Nieszawce wraz z pracownikiem, który przybliży historię osadnictwa olenderskiego i opowie o otwartym w maju 2018 r. nowym oddziale Muzeum Etnograficznego w Toruniu. Wystarczy bilet wstępu, oprowadzanie w tych dniach jest bezpłatne.

Olenderski Park Etnograficzny w Wielkiej Nieszawce to pierwszy w Polsce skansen poświęcony osadnictwu olenderskiemu. Na terenie Parku znajdują się 3 zagrody, składające się z 6 zabytkowych budynków mieszkalnych i gospodarskich. Przeniesione zostały z terenu Doliny Dolnej Wisły i pochodzą z XVIII i XIX w. Obiekty te to najcenniejsze, zachowane do dnia dzisiejszego, przykłady architektury charakterystycznej dla osadników olenderskich.

Godziny otwarcia placówki: wtorek-niedziela: 10.00-18.00, środa: 9.00-16.00, poniedziałek: nieczynne.

Etnoigraszki z „Ikarem”

Z okazji 15. urodzin Toruńskiego Informatora Kulturalnego „Ikar” obchodzonych 8 września Muzeum Etnograficzne zaprasza rodziny z dziećmi, dorosłych i seniorów na specjalną urodzinową edycję “Etnoigraszek” – międzypokoleniowej imprezy umuzykalniającej. Początek o 17.00.

W sobotnie popołudnie wspólnie pośpiewamy ludowe piosenki, zabawimy się w gry naszych pradziadków i zatańczymy do muzyki na żywo. Na skrzypcach zagra gość specjalny, uczennica wiejskich muzykantów Katarzyna Zedel. Warto też przynieść własne instrumenty: grzechotki i bębenki.

Prowadzenie: Marta Domachowska

Bezpłatne wejściówki na wydarzenie do odbioru w kasie Muzeum i w Punkcie Informacyjnym Urzędu Miasta.

 

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7129241