MURALokacje – Wystartowała kolejna edycja konkursu Paszport Turystyczny

Murale na ekranie smartfona. Plakat "MURALokacje" tajemnice ukryte w murach! Kody QR do aplikacji mobilnej.

MURALokacje – Wystartowała kolejna edycja konkursu Paszport Turystyczny

kujawsko-pomorskie konstelacje dobrych miejsc - logoKujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna  zaprasza do udziału w 13. edycji konkursu Paszport Turystyczny pod nazwą MURALokacje! W tym roku zapraszamy mieszkańców województwa i turystów do odkrywania 65. niezwykłych murali, które przybliżają historię naszych małych ojczyzn, związanych z nimi wyjątkowych osób i ważnych wydarzeń.

Od czasów prehistorycznych ludzie używali obrazów do opowiadania historii. Najstarsze znane malowidła odkryto w jaskini Lascaux we Francji. Te prastare obrazy przedstawiają sceny z życia pierwotnych mieszkańców, przekazując wiedzę i emocje przez tysiąclecia. Podobnie jak te starożytne dzieła, nasze murale są nowoczesnym medium, które również zawiera ważne i ciekawe treści. Dzięki MURALokacjom, turyści mogą zanurzyć się w fascynujące opowieści, zaklęte w barwnych murach, i poznać historię, kulturę oraz ducha miejscowości regionu Kujawsko-Pomorskiego.

Paszport Turystyczny – MURALokacje to doskonały sposób na nowoczesne zwiedzanie. Każdy mural ma swoją unikalną historię, którą odkryjesz za pomocą interaktywnych map i opisów dostępnych w aplikacji. Od Krajny po Pojezierze Brodnickie, od Kujaw po Bory Tucholskie – każdy zakątek skrywa malowidła, które czekają na Twoje odkrycie.

Piotr Całbecki, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego:


Konkurs MURALokacje to wyjątkowa inicjatywa Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej, która łączy turystykę ze sztuką w przestrzeni publicznej. Jestem dumny, że nasze województwo staje się areną dla tak kreatywnych przedsięwzięć, które wzmacniają tożsamość regionalną i przyciągają turystów. MURALokacje to dowód na to, że Kujawsko-Pomorskie jest otwarte na nowoczesne formy ekspresji i kultury.

Aby wziąć  udział w konkursie należy pobrać „Przewodnik po Konstelacjach”, aplikację mobilną, którego częścią jest konkurs MURALokacje. Ponadto znajdziesz w niej najciekawsze atrakcje turystyczne województwa, gry terenowe, a także propozycje malowniczych tras rowerowych.

– Aplikacja Przewodnik po Konstelacjach to nie tylko użyteczne narzędzie, ale przede wszystkim wizytówka idei Konstelacji dobrych miejsc, łącząca turystów z niezwykłymi atrakcjami i miejscami naszego regionu – mówi Beata Sawińska, prezes Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej.

W konkursie „MURALokacje. Paszport Turystyczny” do wygrania są cenne nagrody, które z pewnością umilą kolejne wyprawy po naszym pięknym regionie. Zapraszamy do udziału i życzymy niezapomnianych wrażeń!

Aplikację mobilna „Przewodnik po Konstelacjach” do pobrania w Google Play oraz Appstore.

Konkurs odbywa się pod patronatem Piotra Całbeckiego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Paszport Turystyczny to coroczny projekt organizowany przez Kujawsko-Pomorską Organizację Turystyczną, mający na celu promocję turystycznych atrakcji regionu. Inicjatywa polega na zachęcaniu mieszkańców oraz turystów do odwiedzania wybranych miejsc w województwie kujawsko-pomorskim, to doskonały sposób na odkrywanie piękna regionu, zdobywanie wiedzy o jego historii i kulturze, a także aktywne spędzanie wolnego czasu z rodziną i przyjaciółmi.

O Kujawsko-Pomorskiej Organizacji Turystycznej

Kujawsko-Pomorska Organizacja Turystyczna działa od blisko 20 lat na rzecz promocji turystyki w województwie kujawsko-pomorskim. Jej celem jest wspieranie rozwoju turystyki, promocja regionalnych atrakcji oraz inicjowanie projektów mających na celu zwiększenie ruchu turystycznego w regionie.

_

8 lipca 2024 r.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181663

Skip to content