Monter stolarki budowlanej – program wsparcia naboru do szkół

Monter stolarki budowlanej – program wsparcia naboru do szkół

Dzięki utworzeniu zawodu montera stolarki budowlanej, szkoły branżowe mogą kształcić przyszłych fachowców, którzy zadbają o dobry montaż okien, drzwi czy też bram garażowych. Związek Polskie Okna i Drzwi (POiD) – organizacja branżowa zrzeszająca producentów, dostawców i dystrybutorów z sektora stolarki budowlanej – realizuje program wsparcia rekrutacji do szkół, które od września 2019 roku planują rozpoczęcie nauczania w tym zawodzie.

Zawód montera stolarki budowlanej zapewnia atrakcyjne wynagrodzenie, duże możliwości rozwoju zawodowego i satysfakcję z pracy oraz przynależność do elitarnego grona fachowców. Dobrze przygotowani monterzy są poszukiwani przez pracodawców, co zapewnia stabilność zatrudnienia.

Związek POiD przygotował specjalny program wsparcia rekrutacji do szkół branżowych, które od września 2019 planują rozpoczęcie kształcenia w zawodzie „monter stolarki budowlanej”. W jego ramach, Związek POiD zaprosił firmy z branży stolarki budowlanej do lokalnego współdziałania z placówkami szkolnymi i zaangażowania się w rekrutację uczniów do klas o profilu „monter stolarki budowlanej”. Z myślą o prowadzonych przez szkoły działaniach promocyjnych (np. Dniach Otwartych) przygotowane i wysłane do placówek szkolnych zostały materiały graficzne zwracające uwagę na rekrutację do klas o profilu „monter stolarki budowlanej” i prezentujące korzyści wynikające z wykonywania tej profesji.

Ważnym działaniem jest stworzenie projektu kształcenia nauczycieli zawodu. Szkolenia będą organizowane w cyklu dwudniowym i prowadzone przez współpracujących ze Związkiem POiD rzeczoznawców z branży stolarki budowlanej. Program szkoleniowy obejmuje zagadnienia teoretyczne i praktyczne związane z: montażem okien pionowych, dachowych, balkonów i osłon okiennych, montażem drzwi wewnętrznych i zewnętrznych, montażem bram garażowych oraz automatyką. Szczegółowy program oraz zakres poszczególnych szkoleń zostanie stworzony do końca maja 2019 roku.

W ramach projektu prowadzone są także rozmowy z Ministerstwem Edukacji Narodowej na temat możliwości ścisłej współpracy, m.in. w zakresie pomocy przy zbieraniu informacji ze szkół, organizacji szkoleń dydaktycznych i zapewnienia podręczników dla uczniów.

Szkoły zainteresowane dołączeniem do programu i otrzymaniem kompletu materiałów graficznych zapraszamy do kontaktu ze Związkiem POiD, pod adresem mailowym: kontakt@poid.eu

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy



| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7338108

Skip to content