“Moje paranoje” Magdaleny Bezat w Galerii Sztuki Współczesnej

“Moje paranoje” Magdaleny Bezat w Galerii Sztuki Współczesnej

logo Galeria Sztuki Współczesnej we Włocławku

Fascynuje mnie twórczość Pierre’a Soulagesa, Franza Kline, Willema de Kooning czy Magdaleny Abakanowicz. Łączy ich eksperymentowanie z materią, tworzywem, a także światłem i fakturą. Ten sposób myślenia jest mi bardzo bliski, inspirujący do działań artystycznych, zarówno w malarstwie, jak i w tkaninie. Jako widz cenię malarstwo wywodzące się z nurtu abstrakcji ekspresyjnej – mówi Magdalena Bezat.

Artystka urodziła się w 1979 roku w Łodzi. W rodzinnym mieście ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego na Wydziale Tkaniny i Ubioru, na kierunku Wzornictwo, specjalności: projektowanie tkaniny w Pracowni Dywanu i Gobelinu, prowadzonej przez prof. Jolantę Rudzką-Habisiak i prof. Mariusza Kowalskiego oraz malarstwo w Pracowni Rysunku i Malarstwa prof. Andrzeja Gieragi. W 2009 roku została laureatką nagrody Fabryki Dywanów „Kowary”. W tym samym roku wstąpiła w szeregi powstającej Nowej Grupy Kujawskiej, zrzeszającej włocławskie środowisko artystyczne, ponieważ przez kilka lat mieszkała we Włocławku. W 2014 roku rozpoczęła doktoranckie studia środowiskowe na rodzimej uczelni.

W obszarze artystycznych zainteresowań Magdaleny Bezat znajdują się malarstwo i tkanina artystyczna. Poza działaniami twórczymi prowadziła także warsztaty artystyczne we włocławskich instytucjach kultury – Galerii Sztuki Współczesnej i Centrum Kultury Browar B. Obecnie jest nauczycielem Tkaniny Artystycznej w Liceum Sztuk Plastycznych we Włocławku.

 

 

W swoim dorobku ma kilkadziesiąt wystaw, w tym kilka indywidualnych. Włocławska publiczność miała już kilkukrotnie możliwość zapoznania się z pracami Magdaleny Bezat. W 2010 roku prezentowała swoją twórczość w Galerii Sztuki Współczesnej, w 2009 w Miejskiej Bibliotece Publicznej, indywidualnie wystawiała też w Galerii Rynek Sztuki w Łodzi w 2006 roku. Swoje prace przedstawiała podczas wystaw zbiorowych między innymi w: Centrum Kultury „Browar B” – „Twarze rzeczywistości” w 2014; Muzeum S. Noakowskiego w Nieszawe – „Salon Kujawski – po obu stronach” w 2013; Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włocławku – „Women’s world” w 2013; Muzeum S. Noakowskiego w Nieszawie – „Nowa Grupa Kujawska” w 2010; Galerii Sztuki Współczesnej we Włocławku – „VI Triennale Plastyki Włocławskiej” w 2009; Easternway Galerii w Randens w Danii – ”Undstilling” w 2009; Czarnym Spichrzu we Włocławku – „Włocławskie Impresje” w 2008; Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi – „Dyplomy 2005” w 2006; Galerii „Krótko i węzłowato” w Łodzi – „Studenci pracowni 274 ASP w Łodzi. Malarstwo i rysunek” w 2003.

 

Źródło: galeriasztuki.wloclawek.pl

Fot. gł. Obraz Magdaleny Bezat

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku



| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7337508

Skip to content