“Moje Archiwum” – konkurs historyczny

“Moje Archiwum” – konkurs historyczny

                                                             

Archiwa Państwowe wraz z Polskim Radiem i Polską Fundacją Narodową zapraszają do udziału w akcji „Moje Archiwum”. Tematem przewodnim konkursu na najciekawsze pamiątki jest wojna polsko-bolszewicka 1920 roku. Konkurs wystartował 15 lipca, termin nadsyłania zgłoszeń upływa 24 sierpnia o godz. 12.00. Konkurs przeznaczony jest dla osób pełnoletnich.

Organizatorzy zachęcają do poszukiwań w domowych archiwach i przyjrzenia się pamiątkom po przodkach. Może wciąż na odkrycie czekają wyjątkowe materiały wiążące się z rokiem 1920 i wojną polsko-bolszewicką? Do konkursu można nadsyłać fotografie przedmiotów, skany zdjęć i dokumentów, które złożą się na wyjątkowe Archiwum Roku 1920.

Celem Akcji jest:
1) zachęcenie słuchaczy do przesyłania zdjęć Eksponatów związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, w szczególności związanych z wojną polsko-bolszewicką 1920 roku;
2) edukacja historyczna oraz zwiększenie tożsamości narodowej społeczeństwa;
3) kształtowanie postaw patriotycznych oraz rozbudzenie kultury regionu i życia lokalnego.

Kapituła weźmie pod uwagę oryginalność prezentowanych eksponatów, wartość poznawczą, wielkość zbioru oraz jego rolę w rodzinie. Wyróżnione zdjęcia będzie można oglądać na stronie konkursu. Właściciele najciekawszych lub najbardziej wartościowych dokumentów zostaną nagrodzeni w wielkim finale, który odbędzie się w audycji “Lato z Radiem” 29 sierpnia.

Główną nagrodą jest laptop marki Apple – notebook Apple Macbook Air 13. Przewidziane są także atrakcyjne nagrody tygodniowe w postaci smartfonów Samsung Galaxy M21.

Eksponaty oceniać będzie Kapituła konkursu pod przewodnictwem Zastępcy Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych Joanny Chojeckiej w składzie: Marcin Zarzecki (Prezes Polskiej Fundacji Narodowej), Beata Żelazek (Departament Popularyzacji Działalności Archiwalnej NDAP) oraz Jolanta Fajkowska i Anna Perek-Zaborska (Program 1 PR).

Szczegóły konkursu, regulamin i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie Moje Archiwum.

Źródło: Archiwa Państwowe, Polskie Radio

Fot. Pixabay

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7162037

Skip to content