Moc atrakcji na Dzień Dziecka

Dłonie dziecka na klockach Lego.

Moc atrakcji na Dzień Dziecka

Bydgoszcz logo

W najbliższą sobotę (1 czerwca) obchodzić będziemy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Koncerty, warsztaty naukowe i teatralne, festiwal baniek, konkursy z nagrodami – to tylko wybrane punkty bogatej oferty przygotowane przez bydgoskie placówki dla dzieci z okazji ich święta.

Dzień Dziecka z Pałacem Młodzieży
W środę (29.05) Pałac Młodzieży zaprasza dzieci na wspólne świętowanie.  W programie m.in. koncert połączonych orkiestr dętych, występy artystyczne, warsztaty teatralne, gry i zabawy językowe, robotyka, obserwacja Słońca przez teleskop, plener plastyczny, malowanie twarzy, liczne konkursy z nagrodami, pokazy nurkowania, balonowe szaleństwo, konkurencje i zabawy sportowe i inne atrakcje.
29.05 (środa), godz. 16:00 – 19:00, szczegółowy program.

Moc atrakcji w Młynach Rothera
•    Młyny Rothera przygotowały kilka warsztatów skierowanych do dzieci. Pierwszy z zaplanowanych warsztatów przyrodniczych to:
„Wielo(od)nożni sąsiedzi”. – Czym właściwie zajmują się mrówki? Jak długo żyje motyl? Czy biedronka zawsze ma siedem kropek? Czy szczypawka szczypie? Na te i mnóstwo innych pytań odpowiemy Wam podczas wydarzenia, na które składać się będzie spacer przyrodniczy po terenach zielonych wokół Młynów Rothera, gdzie obserwować będziemy owady w ich naturalnym środowisku. Poznacie mnóstwo ciekawostek na temat tych najmniejszych istot ekosystemu i dowiecie się, dlaczego musimy zrobić wszystko, aby czuły się bezpieczne – informują organizatorzy. Po spacerze w ramach warsztatów zaplanowano również tworzenie pamiątkowego mini albumu z rysunkami i ciekawostkami o naszych wielo(od)nożnych sąsiadach, aby lepiej poznawać otaczająca nas przyrodę.

Kiedy? 1.06.2024 r., godz. 12.00-13.30
Gdzie? Spichrz Zbożowy, II piętro
Dla kogo? Dla dzieci od 6 lat wraz z opiekunem
Cena: 20 zł (dla dziecka i opiekuna obowiązuje jeden bilet)
Bilety na warsztaty

•    „Strefa sadzenia roślin” to warsztaty zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Na początku wydarzenia, uczestników czeka krótka pogadanka na temat tego, jak dbać o zieleń wokół nas. Wraz z prowadzącymi przygotujecie mieszanki ziemi dla roślin. – Wspólnie zasadzimy rośliny i  nauczymy się jak to robić. Jeśli zakiełkują w Was dodatkowe pytania, postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości. Warsztaty odbywają się w ośmiu blokach czasowych, zarezerwuj sobie przynajmniej 30 min – informują organizatorzy.

Kiedy? 1.06.2024 r., godz. 12.00-18.00
Gdzie? Spichrz Mączny, III piętro
Dla kogo? dla wszystkich zainteresowanych tematyką
Bezpłatne wejściówki

•    Warsztaty „Spacer  śladami „nieludzkich” mieszkańców
Miasto zamieszkują nie tylko ludzie. Istoty nieludzkie żyją wokół nas i z nami. Nie zdając sobie sprawy tworzymy wraz z nimi nierozerwalną całość, często objawiającą się symbiozą. Młyny Rothera zapraszają na wspólną wyprawę śladami żywej natury zamieszkującej nasze miasto (Wyspę Młyńską). Podczas wydarzenia dowiemy się m.in. dlaczego w mieście mieszkają gołębie, co pamięta stuletnie drzewo i kto wysiewa nasiona roślin niesłusznie nazywanych przez nas chwastami?

Kiedy? 2.06.2024 r., godz. 12.30-14.00
Gdzie? Młyny Rothera, parter
Dla kogo? Dla wszystkich zainteresowanych tematyką
Bezpłatne wejściówki.

Dzień Otwarty w Urzędzie Wojewódzkim
Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki zaprasza na Dzień Otwarty, z okazji Dnia Dziecka. 1 czerwca, od godziny 10:00 do 14:00 drzwi Urzędu będą otwarte dla wszystkich – zarówno małych, jak i dużych dzieci oraz ich rodziców i opiekunów.

– W strefie przed Urzędem zobaczycie pokazy  psów policyjnych, radiowóz, a także wóz strażacki, który z pewnością przyciągnie uwagę najmłodszych. Sprawdźcie także swoje umiejętności podczas trafiania wodą w punkt hydronetką, zobaczycie pokazy pierwszej pomocy na stoisku 112, a potem zrelaksujcie się przy stoisku projektu Czysta Bydgoszcz. Dla wszystkich ciekawych świata kryminalistyki, przygotowaliśmy pokój, gdzie będzie można porozmawiać z technikami i pobrać odciski palców. Podczas wydarzenia, pierwszy raz umożliwimy także zwiedzanie Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego, który monitoruje stan bezpieczeństwa na obszarze województwa, a także koordynuje dyspozycyjność i gotowość sił i środków ratowniczych – informują organizatorzy. W Sali Bydgoskiego Marca najmłodsi odkryją swoją kreatywność podczas warsztatów dekorowania doniczek, tworzenia naturalnych kosmetyków oraz herbat. A na scenie czekać będą animacje oraz konkursy z nagrodami. Na najmłodszych czeka także ścianka do zdjęć, stoisko z balonami, gry oraz zabawa w zamykanie w bańce.

 

Kolejowy Dzień Dziecka
Na pasjonatów kolejnictwa w Dniu Dziecka (01.06) na terenie dworca Bydgoszcz Główna zaplanowano wiele atrakcji. W programie m.in. wystawa taboru kolejowego należącego do przewoźników kolejowych, możliwość przymierzenia czapki kolejarza, kolejowy quiz z nagrodami, oprowadzanie po ekspozycji stałej Izby Tradycji Kolejnictwa w Bydgoszczy, wystawa “Architektura dworców kolejowych” przedstawiającą modernistyczne dworce kolejowe z terenu całego kraju, międzypokoleniowe warsztaty modelarskie dla dzieci i dorosłych. Wydarzenie jest bezpłatne dla uczestników i ich rodziców.

Adresaci wydarzenia: dzieci i młodzież
Gdzie? Izba Tradycji Kolejnictwa w Bydgoszczy, na terenie dworca Bydgoszcz Główna na peronie 3/4
Kiedy? 01.06 (sobota) godz. od 10:00 do 15:00
Wydarzenie jest objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego.Festiwal Baniek na Polanie Różopole

To nie koniec atrakcji. Najmłodsi wspólnie z rodzicami wybrać się mogą też w niedzielę (02.06) do Myślęcinka na Festiwal Baniek na polanie Różopole. Podczas imprezy czekać na Was będzie m.in. tysiące baniek mydlanych, małych i dużych o najróżniejszych kształtach oraz możliwość puszczania własnych mega baniek mydlanych, spotkanie z bajkowymi postaciami zabawy konkursowe i animacje, strefa dmuchawców a najlepsi DJ’e poprowadzą imprezę tak, abyście nie mieli czasu na odpoczynek.

Kiedy? 2 czerwca,  godz. 12:00 – 15:00
Gdzie? Polana Różopole
Wstęp bezpłatny – zabawa dostępna dla wszystkich bez ograniczeń wiekowych


Koncert w Filharmonii Pomorskiej

Najmłodsi wspólnie z rodzicami wybrać się mogą też w niedzielę (02.06) do Filharmonii Pomorskiej na koncert zespołu Fasolki. W repertuarze utwory takie jak: Ufoludki, Bursztynek, Zuzia lalka nieduża, Ciotka klotka i wiele innych. Zespół Fasolki, istniejący od 1983 roku, to prawdziwa legenda polskiej muzyki dla dzieci. Ich niezwykłe utwory pełne humoru i fantazji zdobyły serca milionów dzieci i dorosłych.

Kiedy? 02.06.2024, godz. 17:00
Gdzie? Filharmonia Pomorska
bilety24.pl

Mnóstwo imprez odbędzie się także w bydgoskich przedszkolach, Młodzieżowych Domach Kultury i szkołach. Wykaz przedsięwzięć .xlsx.

Źródło: bydgoszcz.pl

_

27 maja 2024 r.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7189433

Skip to content