Młyn Wiedzy za pół ceny

Młyn Wiedzy za pół ceny

Dwie pierwsze soboty i niedziele października warto zarezerwować na wizytę w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Toruńskie centrum nauki przystąpiło do akcji “Polska – zobacz więcej. Weekend za pół ceny” oraz “Toruń za pół ceny – edycja jesienna”.

6, 7, 13 i 14 października interaktywne wystawy Młyna Wiedzy będzie można zwiedzić po zakupie biletu w cenie 9 złotych. Centrum nauki będzie dostępne dla zwiedzających w godz. 11.00-17.00. Zakupiony bilet umożliwia zwiedzenie 9 interaktywnych wystaw. Najnowsza z nich to ekspozycja zdjęć pokazujących piękno krajobrazów Antarktyki, a także charakterystyczne dla tego obszaru gatunki zwierząt. Środowisko przyrodnicze tego obszaru jest badane przez polskich naukowców od ponad 40 lat. Badania prowadzone są w oparciu o zasoby o zasoby Polskiej Stacji Antarktycznej im. Henryka Arctowskiego, założonej w roku 1977 na zachodnim wybrzeżu Zatoki Admiralicji na Wyspie Króla Jerzego. W związku z jej zeszłorocznym jubileuszem, na wystawie fotografii będzie też można obejrzeć filmy wspominające wydarzenia towarzyszące założeniu Stacji oraz prezentujące jej aktualną działalność. Wystawa jest efektem współpracy Instytutu Geografii Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Instytutu Biochemii i Biofizyki Polskiej Akademii Nauk.

Bilety do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy można zakupić w kasach lub poprzez system sprzedaży online.

W pierwszy weekend października w całej Polsce odbędzie się akcja organizowana przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Polską Organizację Turystyczną – “Polska – zobacz więcej. Weekend za pół ceny”. Ma ona na celu prezentację ogólnopolskiej oferty turystycznej i zachęcenie Polaków do korzystania z atrakcji i usług turystycznych na terenie całego kraju, również poza głównym sezonem wakacyjnym. Tydzień później, po raz 15. odbędzie się akcja “Toruń za pół ceny”.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7039448