Młyn Wiedzy z ofertą na kolejne półrocze

Młyn Wiedzy z ofertą na kolejne półrocze

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprezentowało ofertę zajęć dla szkół na drugie półrocze roku szkolnego 2017/2018. Propozycje centrum nauki są skierowane do uczniów wszystkich poziomów nauczania i przedszkoli. 

Centrum nauki dla najmłodszych

Przedszkolaki będą mogły uczestniczyć w dobrze znanych zajęciach „Mali architekci – szlakiem zabytków Torunia”, „Odkrywamy planetę”,  „Mały naukowiec” oraz w nowych „Cyferkowe ABC”. – Najmłodsi bardzo chętnie biorą udział w zajęciach, podobają się im oraz opiekunom. W kolejnym półroczu chcemy, aby podczas naszych zajęć maluchy postawiły pierwsze kroki w niesamowitym świecie matematyki. Dlatego przy pomocy naszych informatorów będą mogli utrwalić proste działania matematyczne. Wykorzystamy do tego klocki z pracowni „przeBUDOWA” i ich wyobraźnię – mówi Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy.

Nowe propozycja dla szkół

Niemal całkowicie zmienia się oferta dla uczniów szkół podstawowych. Od wtorku do czwartku wezmą udział w zajęciach: „Fabryka w komórce”, „Jak pracują nasze kości?” i „Czy mydło wszystko umyje?”.

W pracowni biologicznej pojawiły się dwa nowe laboratoria: godzinne „Glebowe zwierzaki” i dwugodzinne „Enzymy w jedzeniu”. – Używając mikroskopów zobaczymy bakterie, grzyby i pierwotniaki , które rozkładając  resztki roślin, mają największy udział w tworzeniu humusu. 

Uczestnicy porównają również  różne rodzaje gleby: torf, glinę, piasek. Sprawdzą wybrane parametry gleby jak: właściwości sorpcyjne, przepuszczalność czy strukturę granularną – wyjaśnia Karol Stawski z Działu Naukowo-Dydaktycznego CNMW. Celem zajęć „Enzymy w jedzeniu” jest poznanie właściwości trzech enzymów: katalazy, ureazy i amylazy. Nauczyciele wraz z uczniami będą mogli uczestniczyć również w dwugodzinnym laboratorium „Fotosynteza bez tajemnic”.

W pracowni fizycznej nadal będą odbywały się, cieszące się bardzo dużym zainteresowaniem, zajęcia „Archiwum kryminalne”. W ofercie centrum nauki pojawiło się godzinne laboratorium „Badacze głębin”. – Oba zajęcia realizujemy metodą storytellingu – wyjaśnia Piotr Zieliński, prowadzący zajęcia w pracowni. – W przypadku „Archiwum kryminalnego” wykorzystując wiedzę z zakresu fizyki i doświadczenia fizyczne, uczestnicy analizują policyjny raport z wypadku rządowej limuzyny. Badacze głębin to młodzi naukowcy, którzy chcą wygrać konkurs firmy „Batyskaf” na wynalezienie przedmiotu lub obiektu, który wydostanie się ze zbiornika w jak najkrótszym czasie – dodaje.

Uczniowe gimnazjum, poza warsztatami, mogą skorzystać z tej samej oferty, co ich koledzy i koleżanki ze szkoły podstawowej. Dla młodzieży przygotowano czwartkowe zajęcia warsztatowe „Czy mydło wszystko umyje?”.

Uczniowe szkół ponadgimnazjalnych mogą uczestniczyć w dwugodzinnych zajęciach w pracowni fizycznej („Archiwum kryminalne”), pracowni biologicznej („Fotosynteza bez tajemnic”, „Enzymy w jedzeniu”) i w czwartkowych warsztatach „Czy mydło wszystko umyje?”.

Do dyspozycji nauczycieli i uczniów wszystkich poziomów nauczania są jeszcze dostępne: zwiedzanie interaktywnych wystaw, zwiedzanie z przewodnikiem oraz rzeczna ścieżka zwiedzania.

Zaprezentowana oferta dotyczy zajęć realizowanych w okresie od 27 lutego do 23 czerwca 2018 roku. Sprzedaż biletów na zajęcia rozpocznie się od połowy grudnia br. Będzie je można nabyć w elektronicznym systemie sprzedaży i w kasach Centrum. Szczegółowych informacji w sprawie oferty udziela Michał Matuszak – e-mail: m.matuszak@centrumnowoczesnosci.org.pl, tel. 56 690 49 90 wew. 512.

Od 1 stycznia 2018 roku zmienia się również cennik biletów do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Ceny wszystkich pozycji wzrastają o złotówkę. Posiadacze Karty Dużej Rodziny i Toruńskiej Karty Seniora za zwiedzanie wystaw zapłacą 10 zł, a nie 9 zł jak dotychczas.

Opisy zajęć i grupy wiekowe są dostępne na stronach: 

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu



| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7059237