Młyn Wiedzy o procesie reintegracji w szkole

Młyn Wiedzy o procesie reintegracji w szkole

13 maja Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy organizuje bezpłatne spotkanie dla nauczycieli szkół podstawowych poświęcone reintegracji w czasie nauki hybrydowej i stopniowego wracania do nauczania stacjonarnego.

Toruńskie centrum nauki zaprosiło cztery ekspertki, które wyjaśnią przy pomocy jakich metod i technik odbudować więzi, które zostały naruszone w czasie stanu epidemii i nauki online. – Przedstawimy ćwiczenia wspomagające integrację oraz scenariusze zajęć, pozwalające na rozpoczęcie edukacji w trybie stacjonarnym. Także z wykorzystaniem infrastruktury Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Centrum Innowacyjnej Edukacji – mówi Marcin Centkowski, rzecznik prasowy instytucji.

Po licznych rozmowach z nauczycielami i pedagogami, zauważyliśmy ogromna potrzebę, aby zwrócić uwagę na temat powrotu uczniów do szkół – wyjaśnia Dorota Nijaki-Bujnarowska z Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. – Podczas spotkania wspólnie zastanowimy się nad tym jak zintegrować klasę. Jak pomóc nauczycielom i uczniom odnaleźć się znowu w szkolnej stacjonarnej rzeczywistości. Jak zbudować na nowo więzi. Na co zwrócić uwagę. Ważną kwestią, którą chcemy poruszyć jest relacyjność – dodaje.

W majowym spotkaniu wezmą udział:

  • Izabela Ziętara, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Toruniu,
  • Małgorzata Żydowicz z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Toruniu,
  • Karolina Szostak-Lubomska, nauczycielka i doradczyni metodyczna w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli,
  • Magdalena Kończewska, nauczycielka z Zespołu Szkół Muzycznych w Toruniu.

 

Małgorzata Żydowicz przedstawi wskazówki dla nauczycieli w zakresie wsparcia psychologicznego dla uczniów. – Skorzystamy z bogatego doświadczenia dyrektor Ziętary, która opowie uczestnikom o sposobach rozmowy nauczyciela z wymagającym rodzicem – mówi Dorota Nijaki-Bujnarowska. – Ważne jest również przygotowanie metodyczne i różnego rodzaju sposoby pracy z uczniem w czasie powrotu do nauki stacjonarnej w szkole, o czym opowie Karolina Szostak-Lubomska – dodaje. Magdalena Kończewska podzieli się z uczestnikami osobistymi doświadczeniami w zakresie reintegracji, a także zaprezentuje przykłady ćwiczeń reintegracyjnych z uczniami.

Pracownicy Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprezentują dodatkowo możliwości wykorzystania wystawy „Ścieżki dorastania” do przeprowadzenia lekcji integracyjnej po powrocie do szkoły oraz udostępnimy materiały szkoleniowe.

Spotkanie dla nauczycieli odbędzie się 13 maja w godz. 18:00-20:00 w sali konferencyjnej Centrum Innowacyjnej Edukacji. Ze względu na zasady reżimu sanitarnego może uczestniczyć w nim ograniczona liczba osób. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia do udziału można wysyłać od 28 kwietnia na adres poczty elektronicznej: d.nbujnarowska@centrumnowoczesnosci.org.pl. W temacie wiadomości należy wpisać „REINTEGRACJA”. Wysyłając zgłoszenie trzeba podać: imię, nazwisko, nazwę nauczanego przedmiotu oraz nazwę szkoły.

W przypadku, gdy spotkanie nie będzie mogło odbyć się stacjonarnie – będzie ono realizowane online.

Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy i Centrum Innowacyjnej Edukacją są zamknięte do 3 maja br.

26 kwietnia 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181447

Skip to content