Młyn Wiedzy gotowy na wakacje

Młyn Wiedzy gotowy na wakacje

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy od 30 czerwca zaprasza na specjalnie przygotowane wakacyjne warsztaty i do zwiedzania wyjątkowych wystaw.

Toruńskie centrum nauki na warsztatach zaprasza do odbycia wyprawy na Kon-Tiki, odkrywania sekretów jedzenia i super mocy, poznania historii przypraw, które wykorzystujemy w kuchni, laboratorium naukowca i przeprowadzania „odjazdowych” doświadczeń oraz stworzenia własnej gry planszowej.

Zachęcamy również do zwiedzanie wystaw w Młynie Wiedzy oraz ekspozycji „Ścieżki dorastania” w Centrum Innowacyjnej Edukacji – mówi Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy. – Ze 180 obecnie dostępnych stanowisk, ze względów sanitarnych, wyłączyliśmy w całości lub części tylko 9 z nich. Przestrzenie ekspozycyjne są odpowiednio przygotowane do bezpiecznego i zaangażowanego zwiedzania – dodaje. Warto skorzystać ze zwiedzania Młyna z co najmniej trzech powodów. Wystawa “Ścieżki dorastania” to jedyna taka w Polsce ekspozycja, która jest poświęcona procesowi dojrzewania człowieka w wymiarze biologicznym, fizjologicznym, emocjonalnym, kulturowym i społecznym. W okresie wakacyjnym będzie modernizowana jedna z pierwszych wystaw stałych – “O obrotach”. Przejdzie kosmiczny lifting, którego efekty będzie można zobaczyć w październiku tego roku. Warto zobaczyć ją w obecnym kształcie. Do Młyna wróciła wystawa “… to takie proste”. – To jedna z tych, które najbardziej podobają się naszym gościom. Wymaga od nich kreatywnego podejścia, zaangażowania i pozwala rozwinąć m.in. pamięć krótkotrwałą, logiczne myślenie i zdolności manualne – podkreśla Marcin Centkowski.

Szczegóły wakacyjnych propozycji Młyna Wiedzy są dostępne na stronie internetowej centrum nauki.

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy od 30 czerwca do końca sierpnia będzie czynne od wtorku do piątku w godz. 10:00-16:00. W soboty i niedziele w godz. 11:00-17:00. Wystawę „Ścieżki dorastania” w Centrum Innowacyjnej Edukacji będzie można zwiedzać od wtorku do niedzieli w godz. 9:00-11:00, 11:00-13:00, 13:00-15:00, 15:00-17:00, 17:00-19:00.

Warsztaty będą odbywały się od wtorku do piątku w godz. 10:00-11:00, a w soboty w godz. 11:00-12:00. – Ze względu na obowiązujące przepisy i wewnętrzne procedury w zajęciach będzie mogło wziąć udział maksymalnie 15 osób. Przestrzeń dla zajęć została tak przygotowana, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom warsztatów. Nie pozostaje nic innego jak wybrać odpowiednie zajęcia i przyjechać do nas – mówi Marcin Centkowski.

Bilety na zajęcia i zwiedzanie można kupić w systemie sprzedaży online oraz w kasach CNMW i CIE. W wakacje będzie obowiązywał również bilet łączony na zwiedzanie. Kupując bilet na daną turę zwiedzania wystawy „Ścieżki dorastania” bilet na zwiedzanie wystaw dostępnych w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy będzie można nabyć za 10 złotych od osoby. Kupując bilet na zwiedzanie wystaw w CNMW bilet na ekspozycję „Ścieżki dorastania” będzie można również nabyć za 10 zł od osoby. Bilet łączony będzie można zakupić wyłącznie w kasach CNMW i CIE.

Obecnie można zwiedzać wystawy w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy od wtorku do niedzieli w godz. 11:00-17:00. Ekspozycja “Ścieżki dorastania” w Centrum Innowacyjnej Edukacji jest dostępna od wtorku do niedzieli w godz. 9:00-11:00, 11:00-13:00, 13:00-15:00, 15:00-17:00 i 17:00-19:00.

Informacje o działalności jedynego centrum nauki w województwie kujawsko-pomorskim są dostępne na stronie internetowej miejskiej instytucji kultury.

Marcin Centkowski o wakacyjnych warsztatach:

 

Marcin Centkowski o tym dlaczego warto odwiedzić centrum nauki:

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7162065

Skip to content