Młodzież z astrobaz wróciła z Chorwacji

Młodzież z astrobaz wróciła z Chorwacji

Siedemnaścioro najaktywniejszych uczestników zajęć w kujawsko-pomorskich astrobazach uczestniczyło w dziesięciodniowym obozie żeglarskim, połączonym z warsztatami z astronawigacji i astronomii, który odbywał się na wyspie Iż w Chorwacji. Organizatorem wyjazdu był Urząd Marszałkowski.

– Wakacyjny wyjazd połączył w sobie edukację, wypoczynek i rekreację. To jeden z wielu projektów realizowanych przez samorząd województwa z myślą o popularyzacji astronomii i nauk ścisłych. Uczestnicy obozu z pewnością przywieźli z Chorwacji nowe umiejętności i wiele wspaniałych wrażeń – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Celem obozu była promocja wśród młodzieży edukacji astronomicznej, dorobku nauk matematyczno-przyrodniczych promowanie metody projektu w edukacji szkolnej. Przez blisko dwa tygodnie młodzi ludzie prowadzili obserwacje astronomiczne gwiazdozbiorów, a także Słońca, Księżyca, Wenus, Marsa, Jowisza i Saturna, uczyli się również wykonywania i obróbki zdjęć nocnego nieba oraz poznawali tajniki żeglarstwa.

Wakacje w Chorwacji były nagrodą za aktywność dla grupy uczestników zajęć prowadzonych w kujawsko-pomorskich astrobazach. Młodzieży towarzyszyli nauczyciele koordynatorzy astrobaz.

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Zdjęcie główne: Młodzież z astrobaz spędziła w Chorwacji 10 dni

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie