Młodzież z astrobaz na wakacjach w Chorwacji

Młodzież z astrobaz na wakacjach w Chorwacji

Szesnaścioro najaktywniejszych uczestników zajęć w kujawsko-pomorskich astrobazach wyjechało wczoraj (8 sierpnia) do Chorwacji na obóz żeglarski połączony z warsztatami z astronawigacji i astronomii. Organizatorem wyjazdu jest Urząd Marszałkowski. Młodzież, z którą spotkali się przed wyjazdem wicemarszałek Zbigniew Ostrowski i dyrektor Departamentu Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Domicela Kopaczewska, wypoczywa w ośrodku Chrześcijańskiej Szkoły Pod Żaglami na wyspie Iż.

– Nasz wakacyjny wyjazd łączy w sobie edukację, wypoczynek i rekreację. To jeden z wielu projektów realizowanych przez samorząd województwa z myślą o popularyzacji astronomii i nauk ścisłych. Uczestnicy poprzednich obozów przywieźli z Chorwacji nowe umiejętności i wiele wspaniałych wrażeń. W tym roku z pewnością będzie podobnie – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Celem obozu jest promocja wśród młodzieży edukacji astronomicznej, dorobku nauk matematyczno-przyrodniczych, promowanie metody projektu w edukacji szkolnej oraz promocja dorobku najwybitniejszych uczonych w regionie.

Wakacje w Chorwacji są nagrodą za aktywność dla szesnastoosobowej grupy uczestników zajęć prowadzonych w kujawsko-pomorskich astrobazach. Przez blisko dwa tygodnie młodzi ludzie będą prowadzić obserwacje astronomiczne, uczyć się wykonywania i obróbki zdjęć nocnego nieba, poznawać tajniki astronawigacji. Te zajęcia są realizowane we współpracy z obserwatorium astronomicznym w Zadarze. Młodzieży towarzyszą nauczyciele koordynatorzy astrobaz.

https://www.kujawsko-pomorskie.pl/pliki/2018/wiadomosci/20180808_astrobaza/lista.pdf

Beata Krzemińska
rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

Dominika Wojtasińska
Dominika.Wojtasinska@kpcen-torun.edu.pl

Organizacja: KPCEN w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7010461