Młodzież polonijna z wizytą w naszym regionie

Młodzież polonijna z wizytą w naszym regionie

Blisko stuosobowa grupa dzieci i młodzieży z Litwy, Ukrainy i Stanów Zjednoczonych gościła dziś (12 lipca) w Urzędzie Marszałkowskim. Z młodymi Polakami mieszkającymi poza granicami kraju spotkał się członek zarządu województwa Sławomir Kopyść. Nasi goście wysłuchali prezentacji o walorach kulturowych i krajoznawczych Kujaw i Pomorza oraz otrzymali upominki.

Organizatorem letniego wypoczynku dzieci i młodzieży z zagranicy w naszym województwie jest Urząd Marszałkowski. W ten sposób wzmacniamy więzi z Polakami żyjącymi poza granicami kraju i zacieśniamy współpracę pomiędzy partnerami społecznymi z regionu a polską diasporą na świecie. W czasie tygodniowego pobytu na Kujawach i Pomorzu dzieci z polskimi korzeniami mają szansę poznać kulturę swoich przodków i poszerzyć wiedzę o naszym kraju.

Wizyta dzieci i młodzieży z Litwy, Ukrainy i USA w Kujawsko-Pomorskiem obfitować będzie w liczne atrakcje. Mali goście odwiedzą między innymi Młyn Wiedzy, uczestniczyć będą w warsztatach w studio telewizyjnym, wejdą na wieżę Bazyliki katedralnej św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty oraz odpoczywać będą w toruńskim Mini Aquaparku i Piernikowym Miasteczku. Grupa odwiedzi także Szymbark, wieś położną na obszarze Kaszubskiego Parku Krajobrazowego i Przysiek koło Torunia słynący z corocznego Festiwalu Gęsiny.

 

Beata Krzemińska

rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego

12 lipca 2019 r.

Fot. Wizyta dzieci i młodzieży z Litwy, Ukrainy i Stanów Zjednoczonych w Urzędzie Marszałkowskim / Mikołaj Kuras

Dominika Wojtasińska
Dominika.Wojtasinska@kpcen-torun.edu.pl

Organizacja: KPCEN w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7160314

Skip to content