Młodzież „Korczaka” w Brukseli

Młodzież „Korczaka” w Brukseli

W dniach 23 – 27 maja 2018 roku, członkowie Szkolnego Koła „Młody Obywatel” Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J. Korczaka w Toruniu uczestniczyli w wycieczce do Brukseli wraz z opiekunami, paniami Darią Graban i Justyną Karaszewską oraz doktorantami UMK Anią Nowak i Mateuszem Szafrańskim. Wyjazd został zorganizowany i zasponsorowany przez Biuro Posła do Europarlamentu, Tadeusza Zwiefkę. W ciągu tych kilku dni uczniowie mieli możliwość zwiedzenia budynku Europarlamentu i wysłuchania prelekcji pana posła na temat roli Parlamentu Europejskiego i pracy europosłów. Był też czas na zwiedzanie tego pięknego miasta – uczniowie obejrzeli interaktywną ekspozycję „Parlamentarium”, zobaczyli najważniejsze zabytki Brukseli wraz z pałacem króla Belgii oraz posmakowali tradycyjnych specjałów tamtejszej kuchni – muli z frytkami belgijskimi, gulaszu w sosie piwnym, ananasa z grilla w cynamonie i wielu innych smakołyków. Podczas uroczystej kolacji w restauracji „Chez Leon” Członkowie Koła „Młody Obywatel” wręczyli panu posłowi Zwiefce i dyrektorowi jego Biura Poselskiego, panu Jakubowi Mikołajczakowi, prezenty wykonane przez uczniów. W drodze powrotnej uczniowie mieli okazję zwiedzić przepiękne miasto portowe, Antwerpię.

Pomysłodawcą i osobą, która nawiązała współpracę z Biurem Poselskim była pani Celina Kamecka – Antczak, doktorantka UMK, współprowadząca Koło „Młody Obywatel”. Wyjazd obfitował w wiele atrakcji i wrażeń, które na długo pozostaną w pamięci uczniów i ich opiekunów.

Fot. główna: Atomium – symbol Brukseli

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7142998