Młodzież „Korczaka” w Brukseli

Młodzież „Korczaka” w Brukseli

                                                                             

W dniach 23–27 maja 2018 roku, członkowie Szkolnego Koła „Młody  Obywatel” Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. J. Korczaka w Toruniu uczestniczyli w wycieczce do Brukseli wraz z opiekunami: paniami Darią Graban i Justyną Karaszewską oraz doktorantami UMK – Anią Nowak i Mateuszem Szafrańskim.

Wyjazd zorganizowało i sponsorowało  Biuro Posła do Europarlamentu Tadeusza Zwiefki. W ciągu tych kilku dni uczniowie mieli możliwość zwiedzenia budynku Europarlamentu i wysłuchania prelekcji Pana Posła na temat roli Parlamentu Europejskiego i pracy europosłów. Był też czas na zwiedzanie tego pięknego miasta – uczniowie obejrzeli interaktywną ekspozycję  „Parlamentarium”, zobaczyli najważniejsze zabytki Brukseli wraz z pałacem króla Belgii oraz posmakowali tradycyjne specjały tamtejszej kuchni – mule z frytkami belgijskimi, gulasz w sosie piwnym, ananas z grilla w cynamonie i wiele, wiele innych smakołyków. Podczas uroczystej kolacji w restauracji „Chez Leon”  Członkowie Koła „Młody Obywatel” wręczyli Panu posłowi Zwiefce i dyrektorowi jego Biura Poselskiego, Panu Jakubowi Mikołajczakowi, prezenty wykonane przez uczniów. W drodze powrotnej uczniowie mieli okazję zwiedzić przepiękne miasto portowe Antwerpię.

Pomysłodawcą i osobą, która nawiązała współpracę z Biurem Poselskim, była pani Celina Kamecka-Antczak, doktorantka UMK, współprowadząca nasze Koło „Młody Obywatel”, której serdecznie za to dziękujemy. Wyjazd obfitował w wiele atrakcji i wrażeń, które na długo pozostaną w pamięci.

 www.sosw.torun.pl

Kujawsko-Pomorski Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. J. Korczaka w Toruniu jest jednostką oświatową, dla której organem prowadzącym jest Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Parlamentarium

Parlamentarium

Fot. główna: Atomium – symbol Brukseli

 

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7039556