Mikołajkowy Bieg po Rodzinę

Medale Biegu po Rodzinę na plakacie informacyjnym Biegowych Mikołajek - 3.12.2023 r.

Mikołajkowy Bieg po Rodzinę

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Bydgoszcz - logo

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Bydgoszczy we współpracy z Kujawsko-Pomorskim Związkiem Lekkiej Atletyki w najbliższą niedzielę (3 grudnia) zaprasza na wyjątkowy bieg. Oprócz aktywności fizycznej w pięknych okolicznościach przyrody, będzie można poszerzyć wiedzę z zakresu rodzicielstwa zastępczego. To kolejna inicjatywa promująca rodzinną pieczę zastępczą.

Od dłuższego czasu intensywnie poszukujemy rodzin zastępczych dla dzieci, które nie mogą wychowywać się w swoich rodzinach biologicznych. Staramy się wykorzystać wszelkie możliwe kanały komunikacji do promowana rodzicielstwa zastępczego. O tym, jak niewielka jest wiedza społeczna, w tym zakresie, pracownicy Działu Rodzinnej Pieczy Zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przekonują się każdego dnia, To na pewno jeden z przyczynków znikomej liczby kandydatów gotowych pełnić funkcję rodzica zastępczego. Większość z nas nie zdaje sobie sprawy, że są wśród nas osoby, które mimo braku więzów krwi, bez żadnego przymusu, wyrażają chęć wsparcia i wychowania dzieci, pozbawionych opieki rodziców biologicznych. Mowa o opiekunach zastępczych. To właśnie oni będą bohaterami „Mikołajkowego Biegu po Rodzinę”– mówi Marta Frankowska, rzeczniczka MOPS-u.

Problem braku wolnych miejsc w istniejących rodzinach zastępczych oraz brak chętnych do tej roli to problem ogólnopolski.
Więcej informacji dla kandydatów na rodziny zastępcze znajduje się na stronie MOPS-u.

Na miejscu na uczestników czekać będą m.in.:

  • Punkt informacyjny – Jak, gdzie i kiedy zostać rodziną zastępczą?
  • Animatorzy zabaw z najmłodszymi.
  • Słodkości i gorąca herbata.

Termin: 3.12.2023 r. o godz. 12:00
Miejsce: Myślęcinek (zbiórka przy Karczmie Kujawskiej)

Źródła: bydgoszcz.pl, MOPS Bydgoszcz

_

28 listopada 2023 r.

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6895234