Mikołajkowe spotkanie z Andrzejem Kamińskim

Mikołajkowe spotkanie z Andrzejem Kamińskim

9 grudnia 2017 roku o godzinie 15.30 Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza do Ratusza Staromiejskiego na spotkanie z Andrzejem Kamińskim – słynnym fotografem, autorem albumu „Toruń w obiektywie fotoreportera 1960–2000” oraz wystawy pod tym samym tytułem prezentowanej obecnie na dziedzińcu Ratusza. Wstęp wolny.

Wydarzenie to będzie jednocześnie uroczystym finisażem wspomnianej ekspozycji „Toruń w obiektywie w fotoreportera 1960–2000”, dlatego też tym razem prezentowane będą fotografie dawnego Torunia, które nie trafiły ani do albumu, ani na wystawę. Będzie to zatem wyjątkowa okazja, by znów odbyć sentymentalną podróż po mieście, którego już nie ma.

Na niektórych fotografiach Toruń jest nieco senny i smutny, z innych zdjęć tryska radość, mimo że to  przecież okres PRL-u. Na kilku dominującym widokiem są tzw. kocie łby i błoto, lecz na innych widać miasto zadbane, pojawiają się znaczące inwestycje – budowa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, osiedla Rubinkowo, wielkich zakładów pracy czy nowych tras komunikacyjnych. Lata 70. to również  początek prac nad renowacją historycznej starówki. Rozrywki mieszkańcom dostarczają z kolei – obecni na wielu zdjęciach – sportowcy, których Andrzej Kamiński z lubością fotografował przez lata podczas wielu różnych imprez, także rangi międzynarodowej.

Spotkanie połączone ze sprzedażą albumu „Toruń w obiektywie fotoreportera 1960-2000” w świątecznej, promocyjnej cenie 45 złotych!

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6874300