Mikołajki – pakiet edukacyjny

Mikołajki – pakiet edukacyjny

Niedługo mikołajki. Na stronie internetowej Eko Kalendarz dostępny jest związany z tym dniem  pakiet edukacyjny “Mikołajki” – do bezpłatnego pobrania dla nauczycieli i rodziców. W pakiecie znaleźć można i. in. przepis na pierniczki, wzór listu do św. Mikołaja,  szablon skarpety do samodzielnego uszycia. Znajdziemy tam również inspiracje do wykonania kartek kartek świątecznych oraz ciekawe propozycje niematerialnych prezentów i wiele innych ciekawych pomysłów związanych z nadchodzącymi świętami.

Strona Eko Kalendarz to inicjatywa Stowarzyszenia Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”, organizacji zajmującej się szeroko rozumianą edukacją ekologiczną, przyrodniczą i obywatelską.

W Eko Kalendarzu znajdują się liczne inspiracje i gotowe pakiety edukacyjne związane z różnymi świętami, przeznaczone dla nauczycieli wielu poziomów nauczania oraz gotowe do wykorzystania przy obchodach świąt ekologicznych w szkole czy przedszkolu. Materiały zawarte w pakietach przeznaczone są do samodzielnej pracy dzieci, dla rodziców i nauczycieli na różnych poziomach nauczania. Tematy tam poruszane przedstawiane są w wyjątkowo ciekawym i szerokim ujęciu, obejmującym m.in. wyczerpujący opis danego święta, prace plastyczne, propozycje gier i zabaw oraz działań praktycznych – jak na przykład samodzielne wykonanie ekologicznych środków czyszczących czy samodzielne uszycie pluszowego misia.

https://www.ekokalendarz.pl/pakiety-edukacyjne/

Przejdź do strony

 

 

 

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6869069