Międzyszkolne konkursy „Czyta-My!” oraz „Słowo czy obraz?”

Międzyszkolne konkursy „Czyta-My!” oraz „Słowo czy obraz?”

Biblioteka I Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu organizuje dwa konkursy dla obecnych uczniów oraz tegorocznych absolwentów szkół ponadpodstawowych z województwa kujawsko-pomorskiego.

I. Międzyszkolny Konkurs na Recenzję Książki „Czyta-My!” polega na napisaniu recenzji przeczytanej książki.

Jeśli znacie książkę, która Was poruszyła, rozbawiła albo rozczarowała i chcielibyście o niej opowiedzieć innym, teraz jest okazja! Napiszcie recenzję i podzielcie się swoimi wrażeniami, obawami i zachwytami!

II. Międzyszkolny Konkurs „Słowo czy obraz?” polega na stworzeniu tekstu (w dowolnej formie literackiej), w którym uczeń rozstrzygnie, co w jego ocenie jest bardziej wartościowe: obejrzany film lub serial czy jego powieściowy pierwowzór.

Jeśli obejrzeliście film lub serial nakręcony na podstawie książki i nie do końca odpowiadała Wam wizja reżysera lub przeciwnie – uznaliście, że ekranowa wersja opowieści była dużo lepsza od literackiego pierwowzoru – napiszcie o tym! Przekonajcie jury, że lepiej przeczytać książkę lub warto pozostać przy filmie lub serialu.

Wasza praca nie musi mieć formy typowej rozprawki. Zaprezentujcie swoje refleksje, opinie i argumenty, przywołajcie przykłady, omówcie fragmenty książki lub filmu – i spróbujcie uzasadnić swój pogląd.

Termin przesyłania tekstów w obu konkursach upływa 12 czerwca 2022 r.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad konkursów, formy tekstów konkursowych oraz wymaganych załączników znajdują się w regulaminach dostępnych na stronie https://biblioteka1lotorun.wordpress.com.

Pytania dotyczące konkursów można przesyłać na adres biblioteka@1lo.torun.pl.

Regulamin konkursu Czyta-My!

Regulamin konkursu Słowo czy obraz

Nagrody w konkursach zostały zakupione z dotacji uzyskanej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Anna Józefiak

17 maja 2022 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w ToruniuLiczba odwiedzin:

5,947,506