Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animocje 9.5

Cycle, Sophie Olga de Jong & Sytske Kok

Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animocje 9.5

Miejskie Centrum Kultury w BydgoszczyAnimacja to nie tylko bajki dla dzieci. Znakomitym dowodem na to są Animocje – festiwal filmowy koncentrujący się na ambitnym i poszukującym swojego wyrazu artystycznego kinie animowanym. Przybliża on widzom najciekawszych twórców i filmy oraz pokazuje nieograniczone możliwości animacji. Międzynarodowy charakter festiwalu stanowi doskonałą okazję do poznania najnowszych produkcji z całego świata. Pokazy specjalne animowanych filmów pełnometrażowych i tematyczne projekcje metraży krótkich pozwalają odkryć animację w nowych kontekstach. Od 2014 roku na festiwalu przyznawana jest Nagroda za Szczególne Osiągnięcia w Dziedzinie Dubbingu, która trafia do Mistrzyń i Mistrzów dubbingu w filmach animowanych. Festiwal organizowany jest w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy od 2011 roku.

Ze względu na wiosenny lockdown tegoroczny, jubileuszowy 10. Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animocje nie mógł się odbyć w kwietniowym terminie. Organizatorzy  postanowili zorganizować Animocje 9,5. Ustalono nowy termin: 28–31 października na pokazy konkursowe i pełnometrażowe filmy dla dorosłych oraz 25 października na dziecięcy aneks.

Program:

 

25.10.2020, niedziela – Aneks Dziecięcy

‍28.10.2020, środa
29.10.2020, czwartek
30.10.2020, piątek
31.10.2020, sobota

 

Fot. Cycle, Sophie Olga de Jong & Sytske Kok – animocje.com

Ryszard Karczewski
ryszard.karczewski@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7013382