Międzynarodowy Dzień Ziemi we włocławskich szkołach

Międzynarodowy Dzień Ziemi we włocławskich szkołach

Urząd Miasta Włocławek logo

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Celem tego dnia jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Światowy Dzień Ziemi wymyślono po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją. Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnieniem kolejnych błędów.

Tegorocznym motywem przewodnim Dnia Ziemi jest hasło “Przywróć naszą Ziemię”.

Co każdy z nas może zrobić z okazji Dnia Ziemi? Szkoła Podstawowa nr 22 podaje kilka przykładów, co dobrego możemy zrobić dla środowiska:

 – Zaplanujmy dzień bez samochodu – gdy tylko jest to możliwe zostawiajmy auto w garażu, korzystajmy częściej z roweru czy komunikacji miejskiej, poruszajmy się pieszo.

– Gdy coś nam się zepsuje – naprawiajmy zamiast wyrzucać.

– Robiąc zakupy, róbmy je z własną torbą, najlepiej bawełnianą. Woreczki foliowe rozkładają się ponad 400 lat! To świetna okazja, by zrobić coś dobrego dla środowiska.

– Segregujmy śmieci. Pamiętajmy, że tylko niecałe 10% plastiku podlega recyklingowi dlatego na zakupach starajmy się wybierać produkty w szkle, puszkach lub papierowych opakowaniach.

Więcej na ten temat: sp22wloclawek.edupage.org.

 

Z kolei Samorząd Uczniowski SP nr 5 zachęca do celebrowania tego święta w ciekawy i aktywny sposób. Do tego, żebyśmy wyszli z domu i poszli ku przyrodzie: do lasu, na łąkę, do parku. Ważne, aby poświęcić czas na bycie z przyrodą, na refleksję, jak ona jest dla nas ważna, ale i jak jest fascynująca, piękna, ciekawa.

Więcej na ten temat: www.sp5.edu.pl.

 

W Zespole Szkół nr 3 w kwietniu odbył się konkurs plastyczny z okazji zbliżającego się 22 kwietnia Międzynarodowego Dnia Ziemi. Celem konkursu było zwrócenie uwagi na ochronę środowiska naturalnego oraz promowanie pozytywnych zachowań proekologicznych. Uczniowie ZS 3 wykonali plakaty. Każdy praca ma swój przekaz: www.zs3wek.pl.

 

To tylko niektóre przykłady szkolnych inicjatyw z okazji Dnia Ziemi. Zachęcamy do odwiedzania witryn internetowych poszczególnych placówek.

 

Źródło: wloclawek.pl

22 kwietnia 2021 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7189533

Skip to content