Międzynarodowy Dzień Tolerancji z KPCEN-em we Włocławku

Międzynarodowy Dzień Tolerancji z KPCEN-em we Włocławku

Międzynarodowy Dzień Tolerancji to moment, w którym przypominamy, jak szanować i uznawać prawa i przekonania innych. To także czas refleksji i debaty na temat skutków nietolerancji. Tego dnia na całym świecie toczą się dyskusje i debaty, poświęcone różnym formom niesprawiedliwości, rasizmowi i dyskryminacji oraz ich negatywnym wpływom na relacje społeczne.

Z tej okazji 16 listopada 2020 r. w godz. 13.00-15.00 Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku zaprasza zainteresowanych nauczycieli do udziału w seminarium online „Międzynarodowy Dzień Tolerancji – oblicza różnorodności w kulturze, religii i edukacji”.

W programie:

  1. Pojęcie tożsamości. Mniejszości narodowe i etniczne w Polsce i na świecie – Dorota Łańcucka, KPCEN we Włocławku, Agata Pilitowska i Maria Nowotarska, Salon Poezji, Muzyki i Teatru w Toronto, Kanada.
  2. Projekt “I am European: Historie i fakty o migracjach na XXI wiek”. Działania i wizje tematyki migracyjnej w Centrum Edukacji Obywatelskiej – Olga Khabibulina, koordynatorka projektu.
  3. Tolerancja jako wartość. Specjalne potrzeby osób z niepełnosprawnością – Ewa Elwertowska, Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Lipnie.
  4. Empatia i relacje międzyludzkie – czy cierpimy na deficyt kompetencji społecznych? – ks. Dawid Mendrok, Proboszcz Parafii Ewangelicko-Augsburskiej we Włocławku, ks. Sławomir Deręgowski, Proboszcz Parafii św. Stanisława BM we Włocławku.
  5. Respektowanie zasad i norm społecznych – mecenas Łukasz Płaza, Kancelaria Płaza i Wspólnicy.

 

Adresat:  nauczyciele szkół i placówek

Liczba godzin: 2

Kierownik formy: Dorota Łańcucka

Zapisz się!

 

Opracowanie: KPCEN we Włocławku

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6866978