Międzynarodowy Dzień Teatru w Zespole Szkół nr 33 w Bydgoszczy

Międzynarodowy Dzień Teatru w Zespole Szkół nr 33 w Bydgoszczy

27 marca obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Teatru. W tygodniu poprzedzającym to święto uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w różnych zajęciach tematycznych poświęconych kulturze i sztuce. Pandemia nie pozwala teraz na wiele dotychczasowych aktywności. Kina, muzea i teatry są zamknięte. Wciąż pozostają jednak ludzie, dla których niemożliwe nie istnieje, a ich motto to z całą pewnością “show must go on”. Ada Zurawska i Cezary Markiewicz z grupy teatru improwizacyjnego Bujdy i Bajania gościli właśnie 27 marca, za pośrednictwem łączenia online, w Klinice Psychiatrii. Uczniowie, pod czujnym okiem nauczycieli naszej szkoły, przygotowali prace plastyczne, które stanowiły później tło całego spektaklu. Młodzież wymyśliła również zarys postaci. Dzięki temu nasi podopieczni mieli bezpośredni wpływ na to, co zaistnieje na scenie. O oprawę muzyczną zadbał Krzysztof Toczko czym sprawił młodzieży nie tylko niespodziankę, ale i ogromną frajdę.

To szczególne spotkanie pozwoliło naszym uczniom na chwilę zapomnieć o pandemii, chorobie i pobycie w szpitalu. Byliśmy świadkami wesołego przedstawienia, a wszystko co zadziało się w tej szpitalnej sali pozostaje w niej i w naszych wspomnieniach.

Młodzież była bardzo wdzięczna za poświęcony czas. Przekazała serdeczne podziękowania i słowa uznania aktorom. W dniu ich święta życzyliśmy samych udanych występów – a nam samym, abyśmy w niedalekiej przyszłości spotkali się twarzą w twarz.

Oprac. i fot.: Marta Kozłowska

Zdjęcie gł.: Uczniowie w sali szpitalnej oglądają przedstawienie

Źródło: www.kujawsko-pomorskie.pl

1 kwietnia 2021 r.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7187184

Skip to content