Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków – wystawa “Nabytki 2022”

Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków – wystawa “Nabytki 2022”

Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków obchodzony jest 18 kwietnia, święto zostało ustanowione w 1983 r. przez Międzynarodową Radę Ochrony Zabytków (ICOMOS). Tego dnia prezentowane są zabytki o wyjątkowym znaczeniu dla lokalnych społeczności, ale i dla całych narodów.

MDOZ to także święto wszystkich osób, które wkładają wiele wysiłku w ratowanie zabytków i opiekę nad nimi – konserwatorów, historyków sztuki i architektury, urbanistów, archeologów i przedstawicieli innych zawodów, pracujących na rzecz ochrony zabytków, a także wszystkich odpowiedzialnych właścicieli, opiekunów i zarządców obiektów zabytkowych.

Z okazji tego wyjątkowego święta w grudziądzkim Muzeum zaprezentowane są najciekawsze nabytki, jakie trafiły do muzealnych zbiorów w minionym roku.

Od wtorku, 18 kwietnia 2023 r. Muzeum zaprasza do zwiedzania wystawy “Nabytki 2022”, która prezentowana będzie w Gmachu Głównym Muzeum przy ulicy Wodnej 3/5.

Źródło: www.muzeum.grudziadz.pl
Fot. www.muzeum.grudziadz.pl

12 kwietnia 2023 r.

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7165213

Skip to content