Międzykulturowe spotkanie karnawałowe

Flaga esperancka

Międzykulturowe spotkanie karnawałowe

W sobotę 10 lutego w Toruniu gościć będzie grupa studentów 7. edycji działającego od 20 lat Podyplomowego Studium Interlingwistyki UAM w Poznaniu, którego językiem wykładowym jest esperanto. Goście odwiedzą Muzeum Etnograficzne oraz Młodzieżowy Dom Kultury.

Obecnie interlingwistykę studiuje 20 osób z 12 krajów: Chin, Korei, Turcji, Brazylii, USA, Francji, Szwajcarii, Niemiec, Hiszpanii, Rosji, Kazachstanu i z Polski. Studentom towarzyszyć będzie prof. Ilona Koutny, twórczyni tych unikalnych na skalę światową studiów z możliwością specjalizacji w metodyce nauczania esperanta.

W Toruniu dla gości przygotowano specjalny program w dwóch instytucjach kulturalnych. W Młodzieżowym Domu Kultury o godz. 13.00 będzie miało miejsce spotkanie z Lucyną Sowińską nt. działalności Sceny Młodych Studio P, które w swoim dorobku teatralnym ma również liczne występy dla esperanckojęzycznej publiczności w kraju i za granicą. W Muzeum Etnograficznym o godz. 15.30 rozpocznie się Międzykulturowe spotkanie karnawałowe, które będzie pierwszą odsłoną muzealnego programu edukacyjnego z okazji Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego ogłoszonego przez UE. Goście zwiedzą wystawę „Tajemnice codzienności…” ścieżką realiów codziennego życia na przełomie XIX i XX wieku, w czasach, gdy żył Ludwik Zamenhof – twórca języka esperanto.

Prowadzenie w języku esperanto: Maria Pokrzywnicka, animacja taneczna: Kamil Mataczyński. Na spotkanie w Muzeum obowiązuje bilet 9 zł/ os.

Kontakt: Maria Pokrzywnicka (Muzeum Etnograficzne w Toruniu), tel.: 56 622 89 43; e-mail: edukacja@etnomuzeum.pl.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7134743