Michał Rusinek o sile języka – spotkanie autorskie w KPCEN we Włocławku

Michał Rusinek o sile języka – spotkanie autorskie w KPCEN we Włocławku

Kujawsko-Pomorskie Centrum Nauczycieli we Włocławku logotyp

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku zaprasza na spotkanie w ramach Klubu Dyskusyjnego „Po lekcjach, Nowomiejska 15 A”, które odbędzie się 10 maja o godzinie 14.30 w siedzibie naszego Centrum przy ul. Nowomiejskiej 15 A.  Jego temat brzmi: „Od słów do czynów – niezwykła moc języka”.

Gościem klubu będzie Michał Rusinek – znany i ceniony literaturoznawca, pisarz i tłumacz oraz profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest on autorem wielu książek, w tym również dla dzieci oraz felietonów o literaturze i języku. Obecnie zasiada w Radzie Języka Polskiego PAN, a także w Fundacji Wisławy Szymborskiej.

Motyw przewodni rozmowy stanowić będzie komunikacja językowa w przestrzeni publicznej i mediach społecznościowych oraz kwestia odpowiedzialności za słowa. Nie zabraknie też wspomnień i anegdot z czasów współpracy Michała Rusinka ze noblistką w dziedzinie literatury Wisławą Szymborską, z którą współpracował 15 lat.

Bezpłatne wejściówki dostępne będą w bibliotece pedagogicznej KPCEN, przy ul. Nowomiejskiej 15 A.

19 kwietnia 2024 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7129367