“Miasto na soli” – reedycja znanej książki o Inowrocławiu

“Miasto na soli” – reedycja znanej książki o Inowrocławiu

Reedycja „Miasta na soli”

Z inicjatywy Towarzystwa Miłośników Miasta Inowrocławia, z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, wznowiono wydanie „Miasta na soli” dr. Czesława Sikorskiego, archeologa i historyka, konserwatora zabytków, starszego kustosza Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu.

Po raz pierwszy publikacja w formie książki ukazała się w roku 1988. Wcześniej, w latach 1982-1983, docierała do czytelników jako cotygodniowy artykuł zamieszczony w „Nowinach Inowrocławskich”. „Miasto na soli” stanowiło podstawowe źródło wiedzy o Inowrocławiu. Książka została entuzjastycznie przyjęta przez czytelników, mieszkańców miasta i okolic. Jej nakład szybko się wyczerpał.

W roku 2018, po trzydziestu latach, na rynku wydawniczym ukazało się drugie wydanie „Miasta na soli”. Wreszcie wydanie pełne, oparte bowiem na artykułach drukowanych w „Nowinach Inowrocławskich”, maszynopisach dr. Czesława Sikorskiego i recenzji, nieżyjącego już, ks. kanonika dr. Mariana Aleksandrowicza. Część ilustracyjną książki tworzą, wykonane specjalnie na potrzeby nowej edycji, fotografie nawiązujące do prezentowanych w wydawnictwie z 1988 r. Redaktorami nowego wydania są Janina Sikorska – wieloletni dyrektor Muzeum im. Jana Kasprowicza oraz pracownicy tej instytucji Katarzyna Kasiborska i Marcin Woźniak. Warto dodać, iż wydawcą książki są Drukarnia POZKAL i Muzeum im. Jana Kasprowicza.

Spotkanie promocyjne, na które zaprasza Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza, z udziałem Janiny Sikorskiej i pozostałych redaktorów odbędzie się 18 lutego br. o godz. 18:00 w Saloniku Literacko-Artystycznym (ul. Kilińskiego 16 w Inowrocławiu).

Zapraszamy serdecznie. Będzie możliwość zakupu książki.

Dominika Wojtasińska
Dominika.Wojtasinska@kpcen-torun.edu.pl

Organizacja: KPCEN w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7164581

Skip to content