MEiN, GovTech i Microsoft razem dla cyfryzacji edukacji

MEiN, GovTech i Microsoft razem dla cyfryzacji edukacji

Ministerstwo Edukacji i Nauki-01

Ministerstwo Edukacji i Nauki dołączyło do programu Shape the Future Microsoft. Umożliwia on obniżenie kosztów dostępu do narzędzi cyfrowych dla uczniów i nauczycieli. Dzięki udziałowi w projekcie Shape The Future szkoły podstawowe i ponadpodstawowe będą miały możliwość zapewnienia swoim uczniom i nauczycielom dostępu do narzędzi cyfrowych przy użyciu tabletów, laptopów i komputerów stacjonarnych z najnowszym oprogramowaniem w preferencyjnych cenach. Zakupiony sprzęt otrzymają z zainstalowanym systemem Windows oraz możliwością uzyskania bezpłatnych licencji Office 365 (plan A1). W połączeniu z urządzeniami edukacyjnymi przygotowanymi przez producentów urządzeń (np. Dell, Lenovo, HP, Acer) stworzy to kompletną, jednolitą i bezpieczną platformę komunikacyjno-dydaktyczną dla szkół.

Program Shape the Future

 

Program Shape the Future umożliwia instytucjom związanym z oświatą zakup systemu operacyjnego po preferencyjnej cenie. Udział w projekcie nie wiąże się ze zobowiązaniami ze strony Ministerstwa Edukacji i Nauki czy instytucji edukacyjnej. W ramach programu producenci sprzętu ustalają ceny urządzeń ze wspomnianym systemem operacyjnym, bazując na licencjach edukacyjnych „Education only”.

Więcej: MEiN

20 grudnia 2021 r.

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7189412

Skip to content