“Medyczne Środy” w Młynie Wiedzy

“Medyczne Środy” w Młynie Wiedzy

Młyn Wiedzy w Toruniu
W styczniu Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza na dwa wykłady w ramach cyklu „Medyczne Środy”. Będą poświęcone chorobom cywilizacyjnym oraz komunikacji na linii pacjent-lekarz. 
9 stycznia odbędzie się wykład dr hab. Marka Foksińskiego: „Przyczyny występowania chorób cywilizacyjnych – co robimy nie tak?”, natomiast tydzień później centrum nauki zaprasza na wykład dr Aldony Jankowskiej i mgr Oliwii Kowalczyk – „Komunikacja w medycynie – perspektywa pacjenta”.
Spotkania w ramach „Medycznej Środy” odbywają się w przestrzeni wystawy „Rzeka”. Początek o godz. 18.00. Wykłady trwają 45 minut, a po każdym z nich uczestnicy mają czas na pytania i dyskusje z prowadzącym. Wstęp jest bezpłatny.
Organizatorem wydarzenia w Toruniu są: Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, Uniwersytet Mikołaja Kopernika. Partnerem jest Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia.

O cyklu „Medyczne Środy”

Cykl wykładów popularnonaukowych „Medyczna Środa”, organizowanych przez Collegium Medicum UMK, trwa nieprzerwanie od 2007 roku, a już w październiku rozpocznie się jego 24. edycja. W 2018 roku po raz pierwszy będzie częściowo realizowany w Toruniu. „Medyczna Środa” to cykl wykładów popularnonaukowych adresowanych główne do mieszkańców regionu. Wykłady mają na celu popularyzację wiedzy, która podawana jest w przystępnej dla odbiorcy formie. Co środę w roku akademickim zainteresowani mieszkańcy regionu przychodzą, aby nieodpłatnie uczestniczyć w medycznym spotkaniu z naukowcami Collegium Medicum UMK. Przez 12 lat odbyły się 304 spotkania z medycyną, w których wzięło udział ponad 150 nauczycieli akademickich Collegium Medicum UMK.
Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7163722

Skip to content