Medycyna, piękno i mózg – bohaterami najbliższych wydarzeń w Młynie Wiedzy

logotyp: Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Medycyna, piękno i mózg – bohaterami najbliższych wydarzeń w Młynie Wiedzy

“Medyczna Środa”, specjalny wieczór tylko dla pań “JaKobieta” oraz inauguracja “Tygodnia Mózgu” – to najbliższe wydarzenia w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

W najbliższą środę odbędzie się drugie spotkanie w ramach “Medycznych Śród”. O godz. 18.00 rozpocznie się wykład dr hab. Alicji Nowaczyk poświęcony antywitaminie. Podczas prelekcji będzie można dowiedzieć się, czy jest ona sprzymierzeńcem czy wrogiem człowieka. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Piękna “JaKobieta” 

W piątek (8 marca) o godz. 18.00 rozpocznie się wyjątkowy wieczór tylko dla kobiet – “JaKobieta”. To okazja do spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin. Trenerzy z Bella Line Wellness Centrum przygotowali konsultacje, obejmujące zagadnienia z zakresu doboru ćwiczeń do wieku czy kondycji, prawidłowego wykonywania ćwiczeń fizycznych, realizowania treningów fitness, a także badanie składu ciała. Na stanowisku poświęconym zdrowej żywności będzie można spotkać się z dietetyczką. – Zaplanowaliśmy konsultacje dotyczące doboru diety i odpowiedniego odżywiania, nowych trendów w dietetyce, a także zdrowego trybu życia. Uczestniczki wieczoru zapraszamy do kawiarenki, w której będzie można porozmawiać ze specjalistami z zakresu medycyny estetycznej, farmacji, kosmetologii czy tatuażu – mówi Marcin Centkowski, rzecznik centrum nauki.

Podczas wydarzenia specjaliści opowiedzą również o zastosowaniu laserów w upiększaniu ciała, zastosowaniu produktów kosmetycznych, leków oraz suplementów diety na włosy, skórę i paznokcie. Nie zabraknie konsultacji z zakresu zabiegów kosmetycznych poprawiających jakość i wygląd cery i zagadnień związanych z piercingiem i tatuażami, w tym związanych z możliwościami usuwania tatuażu. Panie wezmą także udział m.in. w warsztatach związanych z tajnikami makijażu, aktualnymi trendami piękna, które pomogą podkreślić urodę, zajęciach z salsy, odwiedzą kącik z biżuterią hand made oraz stanowisko, na którym będzie można wykonać okazjonalnego pinsa według własnego projektu. Każda z uczestniczek wieczoru otrzyma również niespodziankę od firmy Delia Cosmetics.

Bilety w przedsprzedaży (do piątku) kosztują 30 złotych, w dniu wydarzenia 40 złotych. Można je nabyć w kasach Centrum lub poprzez elektroniczny system sprzedaży online.

Mózg zdradzi swoje tajemnice

11 marca o godz. 10.00 rozpocznie się toruński “Tydzień Mózgu”. W Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy przygotowano interaktywne pokazy studentów kognitywistyki i psychologii UMK oraz wykłady. Wydarzenia w centrum nauki będzie trwało przez dwa dni.

Przedpołudniowe aktywności 11 marca skierowane są do grup zorganizowanych i uczniów (powyżej 15 roku życia). Zapisy do udziału w wydarzeniu odbywają się poprzez formularz dostępny na stronie Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Liczba miejsc jest ograniczona.

Uczestnicy będą mogli wysłuchać wykładów dotyczących pseudonauki i neurobzdur, a także sztucznej inteligencji i przyszłości ludzkości. Studenci kognitywistyki i psychologii UMK w Toruniu przygotowali 18 stanowisk, na których będzie można wziąć udział w szeregu aktywności dotyczących mózgu. Na stanowiskach będzie można m.in:

  • dowiedzieć się, czym jest futuryzm, BCI – jakie są jego możliwości i jak może wpływać na przyszłość człowieka,
  • zagrać w gry VR, w trakcie których będzie odczuwalny strach. Nie zabraknie też trudnego zadania, jakim będzie rozbrojenie tykającej bomby,
  • rozwiązać quizy i zagadki związane z neuronaukami,
  • pokolorować największy mózg świata,
  • dopasować rozmiar mózgu do zwierzęcia – nie będzie jednak to takie proste, ponieważ mózgi będą wydrukowane w tej samej wielkości, a ich posiadacze w normalnej skali,
  • dopasować wielkość czaszki i mózgu do gatunków przodków człowieka,
  • posłuchać, co warto jeść, aby poprawić funkcjonowanie poznawcze,
  • zobaczyć, jak poprzez wróżenie może zostać oszukany człowiek i jak oszukuje nas mózg,
  • dowiedzieć się o błędach poznawczych i pamięci,
  • poznać mity związane z produkcjami filmowymi i dowiedzieć się, jak bardzo przedstawione w produkcjach filmowych postacie kreują obraz zaburzeń zgodny z rzeczywistym przebiegiem chorób i zaburzeń psychicznych.

Udział w popołudniowych wykładach i pokazach jest bezpłatny i nie jest wymagane wcześniejsze zgłoszenie. Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy informuje, że w trakcie “Tygodnia Mózgu” aktywności będą zlokalizowane w przestrzeni wystawy “Rzeka” i nie będzie możliwości zwiedzania interaktywnych wystaw.

PROGRAM „TYGODNIA MÓZGU” W CENTRUM NOWOCZESNOŚCI MŁYN WIEDZY

Poniedziałek, 11 marca

godz. 10.00 – inauguracja „Tygodnia Mózgu” w Toruniu

godz. 10.10-11.00 – wykład „Neurobzdury i pseudonauka. Jak się przed nimi bronić?” – dr Paweł Boguszewski, Instytut Nenckiego PAN w Warszawie

godz. 11.00-12.00 – interaktywne pokazy studentów kognitywistyki i psychologii UMK w Toruniu

godz. 18.00 – wykład „Wyzwania neuronauki” – dr Paweł Boguszewski, Instytut Nenckiego PAN w Warszawie

godz. 19.00-20.00 – interaktywne pokazy studentów kognitywistyki i psychologii UMK w Toruniu

Wtorek, 12 marca

godz. 18.00 – wykład „Sztuczna inteligencja i przyszłość ludzkości” – prof. dr hab. Włodzisław Duch, Wydział Fizyki Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK w Toruniu

godz. 19.00-20.00 – interaktywne pokazy studentów kognitywistyki i psychologii UMK w Toruniu

Więcej informacji dot. programu “Tygodnia Mózgu” w Toruniu można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia

Agnieszka Miranowska
agnieszka.miranowska@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7143026