Medycyna i magia w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

Haloween w Młynie Wiedzy

Medycyna i magia w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy

W najbliższą sobotę i niedzielę warto odwiedzić toruńskie centrum nauki. Dzięki akcji “Toruń za pół ceny” będzie można zwiedzić 10 interaktywnych wystaw za 9 złotych. W październiku Młyn Wiedzy zaprasza też na spotkania w ramach cyklu “Medyczne Środy”, a pod koniec miesiąca do “Akademii magii”.

Dzięki akcji “Toruń za pół ceny” mieszkańcy Torunia, regionu, a także turyści przebywający w tym czasie w mieście Kopernika mają niepowtarzalną możliwość zwiedzenia ekspozycji w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w niższej cenie. Do dyspozycji odbiorców oferty będą wszystkie wystawy. – Obecnie w Młynie Wiedzy można bawić się nauką na 10 wystawach, zlokalizowanych na sześciu piętrach. Ich różnorodność sprawia, że niezależnie od wieku każdy znajdzie na nich coś dla siebie. To jedna z ostatnich okazji w tym roku, aby skorzystać z promocji na zwiedzanie – mówi Marcin Centkowski, rzecznik Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

W sobotę odbędą się również warsztaty rodzinne “Ruchome obrazy”. – To interdyscyplinarny warsztat umożliwiający pierwsze spotkanie dzieci z kinem. Przybliży w atrakcyjny sposób zagadnienia teoretyczne i praktyczne związane z tworzeniem animacji – wyjaśnia Marcin Centkowski.

Zwiedzanie wystaw będzie możliwe w godz. 11.00-17.00. Godzinne warsztaty odbędą się o godz. 11.00 i 14.00. Bilety można zakupić w kasie Centrum lub w elektronicznym systemie sprzedaży online.

Spotkania i rozmowy o medycynie

Rozmowy o medycynie17 października o godz. 18.00 rozpocznie się pierwsze spotkanie w ramach cyklu “Medyczne Środy”. Wydarzenie odbywające się od 12 lat w Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy zagości po raz pierwszy w Toruniu. Celem spotkań jest zapoznanie uczestników wydarzeń z określonym tematem, ale także zaprezentowanie prac badawczych realizowanych przez pracowników naukowych CM UMK.

W październiku zaplanowano trzy prezentacje:

  • 17 października – „Bajka o trzech książętach Serendypii albo rola przypadku w nauce i medycynie” – dr hab. Wojciech Szczęsny;
  • 24 października – „Od genu do raka, czyli o anarchii komórkowej” – dr Marek Jurgowiak;
  • 31 października – „Zakażenie wirusem E zapalenia wątroby – nowy, stary problem” – dr Dorota Dybowska.

W listopadzie spotkania będą poświęcone m.in. medycynie molekularnej, transplantacji nerek oraz historii testu ciążowego. W grudniu będzie mowa o możliwościach zmniejszenia inwazyjności zabiegów operacyjnych u dzieci.

Spotkania w ramach „Medycznej Środy” będą odbywały się w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w przestrzeni wystawy „Rzeka”. Wykłady będą trwały 45 minut, a po każdym z nich uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Organizatorem wydarzenia w Toruniu są: Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, Uniwersytet Mikołaja Kopernika. Partnerem jest Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia.

Naukowa “Akademia Magii”

26 października w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędzie się kolejna edycja naukowego halloween. Tym razem centrum nauki zaprasza do „Akademii Magii”.

– W tym roku chcemy bliżej przyjrzeć się fantastycznym postaciom oraz ich niesamowitym cechom i zdolnościom. Dlatego Młyn Wiedzy na jeden wieczór zamieni się w „Akademię Magii”. Pokażemy, że wiele „magicznych” trików można wytłumaczyć w naukowy sposób – tłumaczy Marcin Centkowski.

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy przygotowało specjalne pracownie: Pracownię Ognia, w której uczestnicy poznają sposoby rozniecania płomienia, Pracownię Eliksirów, w której będzie można zobaczyć, co stoi za bąbelkami i dziwną parą w kotle czarownicy, Pracownię Szyfrów, w której animatorzy zaprezentują tajniki kodowania i ukrywania wiadomości; oraz Pracownię Niezwykłych Roślin i Zwierząt.

Oprócz tego każdy będzie mógł sprawdzić swoją wiedzę i spostrzegawczość, rozwiązując zagadki czarodziejów oraz zwinność w trakcie różnych konkurencji sportowych. Będzie również okazja do samodzielnego stworzenia czarodziejskich atrybutów, np.: różdżki i kapelusza. Centrum przygotowało również kilka niespodzianek dla uczestników tego wyjątkowego wydarzenia.

“Akademia magii” odbędzie się 26 października w godz. 18.00-21.00. Bilety można kupić w kasach Centrum lub poprzez elektroniczny system sprzedaży online. Liczba miejsc jest ograniczona.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7181658

Skip to content