MDK i Pałac Młodzieży wznawiają zajęcia w trybie stacjonarnym

Dwie dziewczynki siedzą przy stole. Jedna z nich rysuje w zeszycie, druga przygląda się.

MDK i Pałac Młodzieży wznawiają zajęcia w trybie stacjonarnym

Bydgoski Pałac Młodzieży i Młodzieżowe Domy Kultury wznawiają zajęcia opiekuńczo-dydaktyczne w trybie stacjonarnym. Uczniowie wrócą na większość zajęć od 1 czerwca.

Do tej pory, z powodu pandemii,  większość zajęć pozalekcyjnych prowadzona była w formie zdalnej. Rozporządzenie Ministra Edukacji z 14 maja umożliwiło jednak wznowienie zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych w trybie stacjonarnym.

I tak od 1 czerwca zajęcia wznawiają Młodzieżowe Domy Kultury w Bydgoszczy. Nauczyciele zostali zobowiązani  do indywidualnego uzyskiwania zgody rodzica lub opiekuna prawnego na udział w zajęciach. Ma być ona jednocześnie potwierdzeniem dobrego stanu zdrowia dziecka. Oświadczenia należy wysyłać drogą mailową lub przynieść na pierwsze zajęcia.

Od 1 czerwca otwiera się także Pałac Młodzieży w Bydgoszczy. Do 27 maja rodzice uczniów muszą złożyć deklarację –  czy chcą, by ich dzieci kontynuowały pracę zdalną, czy raczej powróciły do spotkań stacjonarnych, oczywiście z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego. Deklaracja dostępna jest na stronie Pałacu Młodzieży.

Informacja: www.bydgoszcz.pl

Fot. www.bydgoszcz.pl

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7049525