Mateusz Ratkiewicz mistrzem Polski!

rękawice bokserskie

Mateusz Ratkiewicz mistrzem Polski!

GKS Łokietek

W dniach 1-6 grudnia br. w Sokółce odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek, Młodzików i Młodziczek w Boksie. Najwyższe podium na jednej z najważniejszych tegorocznych imprez bokserskich zdobył zawodnik Gminnego Klubu Sportowego „Łokietek”, Mateusz Ratkiewicz.

Przez sześć kolejnych dni, podczas Mistrzostw Polski Juniorek, Młodzików i Młodziczek w Boksie, na ringu rywalizowało 270 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Celem rywalizacji było m.in. wyłonienie mistrzów i mistrzyń Polski oraz medalistów i medalistek Mistrzostw Polski w Boksie na rok 2020 w trzech kategoriach wiekowych, zdobywanie Klas Sportowych i popularyzacja boksu olimpijskiego w kraju.

,,Zawody rozgrywane w Sokółce to nie tylko impreza mistrzowska, ale także walka o bycie w Kadrze Narodowej, w każdej z poszczególnych kategorii. Trener z Kadry Narodowej obecny na losowaniu również zauważył, że będzie to selekcja do wstępnych Mistrzostw Świata, które w przyszłym roku rozgrywane będą w Katowicach “ – mówił Tomasz Potapczyk, jeden z organizatorów.

Na imprezie nie mogło zabraknąć zawodników sekcji bokserskiej Gminnego Klubu Sportowego „Łokietek”, prowadzonych przez trenera Jarosława Kapelińskiego.

W Sokółce niepokonany okazał się Mateusz Ratkiewicz, który powrócił do Brześcia Kujawskiego ze złotym medalem.

 

Gratulujemy!

 

Źródło: brzesckujawski.pl

Fot. brzesckujawski.pl

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7161530

Skip to content