Matematykę można polubić!

Matematykę można polubić!

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku już po raz drugi zorganizowało konferencję matematyczną, której przewodnie hasło brzmiało „Matematykę można polubić”.

Licznie przybyli na spotkanie nauczyciele i dyrektorzy szkół i placówek podkreślali, że o szczególnej wartości przedsięwzięcia świadczy fakt przedstawienia wielu praktycznych przykładów rozwiązań metodycznych zachęcających do uczenia się matematyki.

Zarówno podczas sesji wykładowej, jak i w trakcie zajęć warsztatowych zaprezentowane zostały interesujące przykłady tzw. dobrych praktyk oraz nowatorskie rozwiązania zwiększające efektywność nauczania matematyki w przedszkolu i szkole.

W trakcie konferencji została otwarta wystawa prac nagrodzonych w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Matematyka w obiektywie” organizowanym przez Uniwersytet Szczeciński.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Sławomir Kopyść – członek Zarządu Województwa Kujawsko – Pomorskiego, Domicela Kopaczewska – Dyrektor Departamentu Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu, Marek Wojtkowski – Prezydent Miasta Włocławek oraz Teresa Więczkowska – starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy Delegatury we Włocławku.

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7016788