Matematyka w obiektywie

Matematyka w obiektywie

Nauczycieli matematyki i miłośników fotografii chcących odnaleźć wspólną płaszczyznę pomiędzy matematyką a sztuką fotografii, zapraszamy do udziału w Konkursie fotograficznym MATEMATYKA W OBIEKTYWIE, który jest częścią międzynarodowego projektu naukowo-dydaktycznego MATHEMATICS IN FOCUS. Celem konkursu jest ponadto wspomaganie edukacji matematycznej, myślenia matematycznego oraz popularyzowanie wiedzy i kultury matematycznej.

Organizatorem konkursu jest Studenckie Koło Naukowe Młodych Dydaktyków Matematyki przy Uniwersytecie Szczecińskim, Oddział Szczeciński Polskiego Towarzystwa Matematycznego i Instytut Matematyki Uniwersytetu Szczecińskiego. Konkurs wspomaga edukację matematyczną, proces matematycznego myślenia; popularyzuje wiedzę i kulturę matematyczną. Ma charakter powszechny i jest całkowicie bezpłatny. Uczestnicy (zarówno dzieci, jak i młodzież i dorośli) za pośrednictwem strony www rejestrują się i wysyłają zdjęcia, którym przypisują nazwy związane z matematyką.  Idea konkursu opiera się na połączeniu obrazu z autorską informacją o nim. Nadanie nazwy (tytułu) zmienia kategorię pracy z fotografii, która przemawia wyłącznie obrazem, na parę (zdjęcie, tekst), która nadaje pracy sens poznawczy.

Nagrody:   laptopy Apple Mac Book,  tablety, czytniki e-booków, plecaki, książki, gadżety, nominacje do wystaw, kalendarza, książek, oryginalne dyplomy. Od roku 2015 przyznawana jest nagroda specjalna – Prezesa Polskiego Towarzystwa Matematycznego – za zdjęcie z najciekawszym opisem matematycznym.

Więcej szczegółów  na stronie Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego Matematyka w Obiektywie http://mwo.usz.edu.pl/

Dominika Wojtasińska
Dominika.Wojtasinska@kpcen-torun.edu.pl

Organizacja: KPCEN w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7134653