Mama wychodzi! – spotkanie w Muzeum Etnograficznym

Mama wychodzi! – spotkanie w Muzeum Etnograficznym

Muzeum Etnograficzne w Toruniu - logoW niedzielę, 24 lutego, w samo południe Muzeum Etnograficzne w Toruniu zaprasza mamy na spotkanie “Mama wychodzi!”, które odbędzie się na wystawie “Macierzyństwo od początku i bez końca. Antropologiczna opowieść”.

W trakcie oprowadzania przez kuratorkę wystawy, Aleksandrę Jarysz poznamy różnorodne wizerunki macierzyństwa prezentowane w sztuce ludowej i nieprofesjonalnej oraz sztuce współczesnej. Będziemy wędrować pośród przedstawień tajemniczej Pramatki, naiwnych wizerunków Pierwszej Matki Ewy, kanonicznych ujęć Maryi jako matki oraz prac ze współczesnego dyskursu artystycznego dotyczącego macierzyństwa. Będzie to okazja zobaczenia w jednym miejscu dzieł z różnych obszarów sztuki. Przejrzymy się w tych przedstawieniach macierzyństwa, sprawdzimy, na ile do nas przemawiają i czy mówią coś o nas. Zapraszamy do przyniesienia własnych fotografii z dziećmi, powiesimy je w przestrzeni ekspozycyjnej, wzbogacając wystawę o swój macierzyński ślad. Będzie czas na nieśpieszną rozmowę przy kawie o radościach, trudnościach, niespodziankach i potrzebach, które przynosi macierzyństwo.

Prowadzenie: Olga Kwiatkowska. Arsenał.
Liczba miejsc ograniczona.
Bilety: 10 zł w przedsprzedaży od 12 lutego oraz w dniu imprezy w kasie Muzeum.

fot. Muzeum Etnograficzne w Toruniu

Beata Cieślińska
beata.cieslinska@edupolis.pl

Organizacja: Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7163732

Skip to content