Majówka z kulturą i sztuką w MOB (5-11 maja)

Majówka z kulturą i sztuką w MOB (5-11 maja)

Coroczną tradycją stało się uczestnictwo Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy w organizowanej przez Urząd Marszałkowski Wojewódzka Kujawsko-Pomorskiego „Majówce z kulturą i sztuką”. Jej celem jest umożliwienie korzystania z oferty kulturalnej osobom z niepełnosprawnością.

W tym roku MOB chce zaprosić dzieci i młodzież z dysfunkcjami wraz z rodzinami w sobotę – 5 maja o godz. 11.00-13.30 na „Spotkanie z archeologią”, ul Mennica 2. Podczas zajęć przeniesiemy się wczasy grodu Bydgosta. Podczas majówki na świeżym powietrzu, połączonej ze zwiedzaniem ekspozycji, dowiemy się, jak wyglądało życie w początkach Państwa Polskiego. Dowiemy się, jak wyglądały domostwa i kto w nich mieszkał. Całość uświetni pokaz z degustacją historycznych smaków, tworzenie wisiorów z masy samoutwardzalnej oraz warsztaty tkackie.

W dniach 8-11 maja proponujemy Państwu cztery zajęcia pokazowe promujące naszą nową ofertę warsztatów, godziny zajęć dostosowane zostaną do możliwości poszczególnych grup.

Zajęcia do wyboru:

  • Warsztaty towarzyszące wystawie „Skarb bydgoski” – podczas zajęć uczestnicy zapoznają się z historią największej sensacji archeologicznej ostatnich lat – skarbem znalezionym w bydgoskiej katedrze oraz stworzą projekty monet z masy samoutwardzalnej .
  • Warsztaty towarzyszące wystawie poświęconej twórczości Leona Wyczółkowskiego „Graficzne inspiracje”. Podczas zajęć zapoznamy się z sylwetką mistrza oraz jego twórczością. Zdobytą wiedzę wykorzystamy tworząca autorskie prace graficzne w technice monotypii.

 

Warsztaty towarzyszące wystawom archeologicznym:

  • „W czym chadzano na co dzień i od święta”. Podczas zajęć dowiemy się, jak chronili się przed mrozem nasi prehistoryczni przodkowie, dlaczego zaczęto nosić biżuterię i jak ciężka była rycerska zbroja. W części praktycznej zapoznamy się z budową krosna oraz spróbujemy swoich sił jako tkacze.
  • „Sekretne znaki” to zajęcia poświęcone dawnym sposobom rozumienia świata, symbolom i ich znaczeniom. Zaczynając od najdawniejszych czasów, gdy królowały duchy zwierząt, poszukamy symbolów słońca, a skończymy na znakach garncarskich. Uzbrojeni w karty z symbolami stworzymy wisiory z sekretnymi wiadomościami.

 

WSTĘP WOLNY

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7023694