Majówka z Folklorem w Brześciu Kujawskim!

Majówka z Folklorem w Brześciu Kujawskim!

Brześć Kujawski logo       

 

Urząd Miejski w Brześciu Kujawskim, BCKiH „Wahadło” oraz Punkt Informacji Turystycznej zapraszają na Majówkę z Folklorem!

1 maja – VI Festiwal Zespołów Folklorystycznych im. Tadeusza Zielińskiego

Na festiwalowej scenie wystąpi 14. zespołów z Polski, które zaprezentują konkursowe programy. Nie zabraknie występu gospodarzy festiwalu: zespołu „Spod Strzechy” i zespołu „Dzieci Kujaw”. W tym roku zainteresowanie konkursem jest ogromne.

Festiwalowi towarzyszyć będą warsztaty m.in. wikliny, haftu kujawskiego, warsztaty wesołe sianko, amulety czy warsztaty robienia korali. Nie zabraknie również animacji dla najmłodszych: będą kujawskie kolorowanki, malowanie twarzy i formowanie zwierzaków z balonów.

O godzinie 18:00 na scenie festiwalowej wystąpi zespół „Niespodzianka Pana Janka” a całość zakończy potańcówka z „Kapelą z szaconkiem”. Zakończenie przewidziano na godzinę 22.00.


2 maja – Dzień Flagi

W święto flagi państwowej Punkt Informacji Turystycznej w Brześciu Kujawskim zaprasza do wzięcia udziału w „biało-czerwonym rajdzie rowerowym”. Rowerzyści wyposażeni w elementy biało-czerwone przejadą trasę 38 kilometrów, wytyczoną miejscowościami: Brześć Kujawski – Kruszyn – Gołaszewo – Warząchewka – Włocławek (Michelin) – Smólsk – Brześć Kuj. Udział w rajdzie jest bezpłatny. Zapisy do 29 kwietnia do godziny 12 prowadzi recepcja BCKiH Wahadło. Limit miejsc ograniczony.


 

3 maja – miejskie obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

O godzinie 9.00 w kościele parafialnym pw. Św. Stanisława Biskupa Męczennika odbędzie się msza święta w intencji ojczyzny, następnie złożenie kwiatów pod pomnikiem Władysława Łokietka w towarzyszeniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Brestivia”.

Majówkę zakończy występ Kabaretu Moralnego Niepokoju w sali widowiskowej BCKiH Wahadło (wstęp biletowany) – godz. 18:00. Bilety od 70 zł do nabycia w kasie BCKiH Wahadło.

 

 

 

Źródło: brzesckujawski.pl

Graf. brzesckujawski.pl

29 kwietnia 2022 r.

Alicja Przytomska-Pietrzak
alicja.przytomska-pietrzak@edupolis.pl

Organizacja: KPCEN we Włocławku| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 7189412

Skip to content