Majowe Spacery tematyczne w CSW “Znaki Czasu” w Toruniu

Majowe Spacery tematyczne w CSW “Znaki Czasu” w Toruniu

Centrum Sztuki Współczesnej „Znaki Czasu” w Toruniu zaprasza na majowe spacery tematyczne:

Termin: 13 maja (niedziela), godz. 12.00
S
łoneczniki, czyli zegary słoneczne w Toruniu

Prowadzący dr Krzysztof Przegiętka opowie o historii zegarów słonecznych, zasadzie funkcjonowania oraz ich roli w rozwoju cywilizacji. W trakcie spaceru usłyszymy o legendach związanych z toruńskimi chronometrami, m. in. miejskim usytuowanym na Bramie Chełmińskiej (1704-ok. 1830), miejskim zegarze słonecznym (1740–1900/1903,) zegarze na kamienicy przy ul. św. Katarzyny, zegarze sgraffito wzorowanym na niezachowanym czasomierzu z Zamku Królewskiego w Warszawie, zegarze Gnomon I. Rozwikłane zostaną również pojęcia analemmy, równanie czasu, wymiar gnomoniczny i artystyczny zegara itd.

Wstęp: 1 zł, zapisy: biblioteka@csw.torun.pl


Termin: 19 maja (sobota), godz. 12.00
Jak bawili si
ę…? Architektura obiektów rozrywkowych

W trakcie spaceru uczestnicy dowiedzą się o tym, gdzie bawili się Torunianie na początku XX wieku, czy jogging w parku to coś nowego, o rozrywkach i sporcie, a także architekturze obiektów, w których spotykali się mieszkańcy Torunia na huczne zabawy lub miejskie zawody. O tym wszystkim opowie Katarzyna Kluczwajd.

Wstęp: 1 zł, zapisy: biblioteka@csw.torun.pl

Fot. główna: Anna Siemińska

Anna Siemińska
sieminska.anna@edupolis.pl

Organizacja: Biblioteka Pedagogiczna w Toruniu| Polityka cookies | Polityka Prywatności i Regulamin | Redakcja | Deklaracja dostępności |

Wykonano dla: Województwo Kujawsko-Pomorskie

Odsłon: 6874172